| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa uiti un baiat trebuie neaparat sa te indragostesti de altulcrying?

Răspuns Câştigător
| Irinuca_5591 a răspuns:

Nu-ti face griji, toti avem probleme in dragoste, la un moment sau altul iti vei da seama singura de raspunsul la intrebarea ta. Sa inteleg ca un baiat te-a ranit, cum nu conteaza, important e ca te-a ranit, gandeste-te ca daca te-a ranit nu te merita, ca e un idiot, si ca odata si o data o sa apara cineva care sa te iubi cu adevarat. Nu il vei uita niciodata poate, indragostindu-te de alt baiat, nu vei face decat sa nu te mai gandesti a el. Orice persoana ni se imprima in memorie. Incearca sa te distrezi, iesi cu prietenele, cunoaste mai multe persoane si te vei simti mai bine happy.

11 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu zic ca Da

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Eu nu cred.In plus, o perioada vei face comparatii si logil ca il vei gasi mai bun, pe cel de care ai fost idragostita. Dar cum nu te poti indragosti la comanda, probabil ca atunci cand vei intalni un tip la care sa tii, pe fostul sa-l fi uitat de mult.

| paula90 a răspuns:

La mine e asa insa nu la toate fetele, unele uita si gata dar unele au nevoie sa ofere avea dragoste altcuiva ca sa nu mai apartina lui, dar oricum daca l-ai iubit no sa te faca sa-l uiti nici un oricare alt baiat

| Ada... a răspuns:

Bunahappy! Nu e scris nici unde asa ceva. Stai un timp departe de băiatul pe care vrei sa-l uiți, în timpul acesta ramai cu familia și prietenii, ei sigur te vor ajuta sa nu te mai gândești la elwinking. E adevarat ca va dura ceva timp, dar asta depinde și de cât de mult ai ținut tu la el.
Succes!

| linutza a răspuns:

Yo.nu cred in prostii d`astea uite daca chiar iti gasesti un alt baiat care vrea sa fiti impreuna.ca sa-l uitzi pe EX-ul tau asta ar trebui sa te aprinda in asa fel ca sa nu-ti mai amintesti de precedentul... pupici

| Bianca_papusha a răspuns:

Nu e neaparat nevoie sa te indragostesti de altcineva
Tot ce conteaza cu adevarat este sa-ti faci "curatenie"in suflet.Sa nu privesti inapoi. Ce naiba doar o viata avem si aia scurta macar sa o traim din plin...
eihhaa

| raisssa a răspuns:

Nu cred, asta ar fi doar o falsa aparenta ca indragostindu-te de altul il vei uita pe celalalt.ideea e sa VREI, sa iti doresti suficient sa UITI...

| Anelise_2071 a răspuns:

Nu neapărat, discută cu familia, vorbiți, jucați cărți, și incearcă pur si simplu să nu te mai gîndești la el

| apaplata_7449 a răspuns:

In nici un caz! asa te vei rani si pe tine ca iti vei aduce mai mereu aminte de fostul si o sa-l ranesti si pe actulalul pentru ca desi vei incerca sal iubesti tu te vei gandi tot la celalalt. I-ati o pauza de la baieti

| Freak_6887 a răspuns:

Eu consider ca nu. Daca nu merita sa fii indragostita de cineva ar trebui sa il uiti si gata. Distractie, prieteni, lucruri interesante si uiti si de baieti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca da ca asa am faku si eu si l-am uitat pe baiatul respectiv