| ingerash_8177 a întrebat:

Ca-ti dintre voi ca o relatie se bazeaza foarte mult pe comunicare?

Răspuns Câştigător
| DacaTuSpui a răspuns:

Pai normal ca o relatie se bazeaza mai ales pe comunicare. Degeaba placi pe cineva din punct de vedere fizica, daca nu stii sa ii privesti in adancul inimii, nu stii sa il faci sa aiba incredere in tine. Iubitul/iubita ar trebui sa fie cea mai apropiata persoana pentru fiecare (bineinteles dupa familiebig grin), o persoana cu care sa poti vorbi orice fara sa iti fie rusine/teama, o persoana careia poti sa ii marturisesti ceva si sa stii sigur ca o sa iti dea un sfat bun si nu o sa te indemne la prostii. Eu zic ca asta conteaza cel mai mult intr-o relatie :comunicareahappy. Pentru ca daca exista comunicare, implicit exista si incredere, iubire, etchappy. :*

9 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

''Ca-ti''? Doamne, unde ai mai vazut tu asa ceva?

| NoChanceForUs a răspuns:

Ar trebui sa revizuiesti intrebarea.Sincer,chiar nu pricep dialectul asa.O fi de acum 5 mii sau 10 mii de ani?

| Ana a răspuns:

In primul rand trebuie sa existe iubire, dupa aceea comunicare si respect

| iulya_6725 a răspuns:

Se bazeaza SI pe comunicare dar trebuie sa existe si dragoste si increderewinking

| ingerash_8177 explică:

Bine mersi!:*

| crazy_5962 a răspuns:

Relatiile trebuie sa se bazeze foarte mult pe comunicare, daca nu vorbesti cu persoana pe care o iubesti nu ai sa o cunosti niciodata intradevar...eu am o relatie si ea se bazeaza foarte mult pe comunicare... vorbim despre absolut orice, si pot spune ca relatia noastra merge chiar foarte bine.

| Huk_5666 a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa exista in primul rand sentimente, in al doilea rand comunicare, si dupa urmeaza respectul.

| Hollywood a răspuns:

Eu xD daca nu comunici... e cam pf big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io cred asa ceva.ca a mea relatie are 21 de ani.si noi comunicam nu ne incurcam.seara juma de ora imi spune ce am de facut a doua zi.si a doua zi ma suna din ora in ora sa ma intrebe daca am facut.pana termin totul.maaare lucru tilifonia asta mobila.