| f2ff2fl12f a întrebat:

Cam cat costa sa îți construiești o vila? 10 camere, 6 băi, jos loc mare, iar camerele sus cu 5 băi, o baie jos, mobilata calumea, televizoare mari, și ce mai trebuie. Tot ce este mai bun.cGaraj, piscina, gradina, camere video cat mai bune, sa fie mare, calumea, ma înțelegeți voi. Nu îmi mai vin în minte. Sunt doar curios, am un plan pe viitor. Dacă știți, sa îmi spuneți și mie cam cat costa toată treaba asta. Repet, vila, nu casa. Sa fie mare și cu tot ce am enumerat mai sus și cu ce mai e nevoie. Ma duce totul pana în 500.000 euro sau mai mult? Nu am banii, e doar un plan pe viitor. Am eu planurile mele, care sunt garantate.

Răspuns Câştigător
| SalutCeFaceti a răspuns:

Nu poti. Dar e vorba si de zona. De exemplu, eu nu am chiar ce spui tu, dar am vila in Bucuresti, sector 1. Cu 135 metri patrati utilu pe nivel. 3 nivele + subsol de 90 metri patrati utili. In total, 4 dormitoare, 4 bai, crama, holuri, camera de zi, sufragerie (dining room), toata mansarda open space, jacuzzi. Toata casa e mobilata. Casa are 1 terasa si doua balcoane. Curtea are 320 metri patrati (nu e mult, dar e destul). Curtea are trotuare din dale, toata e plina de gazon, toata curtea de inconjurata de tuia, am gratar si cuptor cu un mic foisor. Toata casa e mobilata de la MobExpert, cu televizoare "mari" (cum spui tu) si scumpe, daca te intereseaza, in fiecare dormitor, in camera de zi, in bucatarie, pe terasa si in mansarda (unde am un fel de mic cinema). Am camere de filmat in exteriorul casei si senzori de caldura in casa si in afara ei. Casa e intr-un cartier rezidential. In total, toata povestea m-a costat undeva la 550 000 €. Dupa mine, in Bucuresti nu ai nicio sansa sa faci ce iti propui dar, intr-un alt oras, posibil Constanta sau Brasov, poti face ce iti propui, poate si daca folosesti materiale mai "ieftinute", la pretul pe care il vrei. Dar uite un sfat: nu incepe un proiect atat de mare cat timp esti la liceu si mai ales nu te zgarci nici la echipa de muncitori, nici la materiale, nici la mobila, pentru ca dupa o sa repari toate lucrurile la care te-ai zgarcit, dar la pret dublu. Sper ca te-am ajutat si poate putin ti-am deschis ochii!

34 răspunsuri:
| SalutCeFaceti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu am zis de sofer de tir, ci cel caruia i-am raspuns. Eu am spus ce am si ce vreau sa fac, dar nu iti imagina ca parintii mei nu imi lasa nimic. Oricum, ei se muta la tara, dupa cum isi doresc si presupun ca in 10 ani mai fac ei bani, fac si eu si o sa am destul sa ma intretin, mai ales datorita mie, deoarece nu vreau sa profit de nimeni. Parintii imi dau doar avantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Cum a facut si trump, I-a dat tasu un mil de dolari, si a zis, ia, descurca-te laughing

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi da nimeni un mil de dolari! Dar aproape orice persoana va fi si ajutata de parinti. Oricum, parintii mei sunt destul de duri si niciodata nu mi-au dat ceva imediat cum am cerut, de-aia acum am o viziune completa si corecta asupra lumii. Stiu cum functioneaza si stiu ce e realizabil si ce nu. Nu imi place sa manipulez prin frica sau prin bani si am facut toate lucrurile prin meritul meu. Am strans undeva la 9000 lei doar din bursele de performanta si de merit. Si, iti mai zic o data: EU NU SUNT ALA CARE VOIA SA ISI FACA O CASA! NU SUNT ALA CU TIRUL! NU SUNT ALA DE LA A 2-A SANSA! NE-AI INCURCAT! Eu sunt cel de 14 ani, care sta in casa din Bucuresti si cu terenurile la tara si la munte, cel care merge la olimpiade si vrea sa mearga la facultatea de fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Ala care se lauda ca are o puta de-un kill. Bati campii rau de tot p-aici pe TPU am vazut laughing) iesi