| viki1212 a întrebat:

Cand ati facut prima data dragoste v-a luat pe neasteptate sau v-ati propus, stiati cand o veti face? Si cum credeti ca e mai bine pe neasteptate sau sa stiti?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine a fost programat, dat fiind ca eu sunt, uneori, excesiv de cerebrala.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu am stiut nicu unde, nici cu cine si nici de ce laughing asa a fost sa fie, eram vrajita de farmecul lui si nu-mi pare rau de nimic, imi aduc aminte cu placere de nebuinuia aia. in general cand te pregatesti totul iese pe dos, risti sa fii dezamagit/a.

| Malvina24 a răspuns:

La mine a fost foarte frumos! El imi propusese de mai mult timp insa eu mai timida si intr-un fel fricoasa nu am vrut iar el mi-a zis ca ma va astepta! apoi m-am hotarat intr-un timp dar imi era rusine sa-i spun! si nu i-am spus! si a venit si valentines'day! a fost frumos! a venit la mine acasa si eu aveam in camera numai lumanari frumos parfumate(le adusesem din franta), am cumparat trandafiri rosii si i-am pus pe pat era muzica si il asteptam cu cadoul... ii luasem o inima mare si rosie pe care scria ''i love you'' o felicitare muzicala si o carte impachetata foarte frumos! il asteptam si a venit la mine am ascultat muzica, lui i-a placut atmosfera a fost frumos, era semi intuneric, amandoi stateam in pat(aveam o lenjerie portocalie)apoi ne-am sarutat si nu stiu a fost asa ceva magic, el m-a intrebat daca as vrea sa facem dragoste, eu i-am zis ca vreau doar daca are la el un prezervativ(eu nu aveam ca nu planuisem asa ceva)si el a avut! el a scos prezervativul! si de aici nu mai povestesc ca deja se subaintelege! Eu cred ca e mai bine ca prima data sa nu pregatesti totul! e foarte rau daca o faci! nu te-as sfatui! poate pe viitor sa faci o seara ''romantica '' tu si pr tau sa pregatiti masa, el sa vina cu flori apoi sa faceti dragoste! mai merge asa! in rest prima data eu nu sunt de acord!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Inca nu am ajuns la acest pas! dar cred ca frumos ar fi pe neasteptate!
Si bineinteles nu asa simplu...sa fie ceva special asta trebuie sa o stie fiecare baiat/barbat...parerea mea e ca o data iti pierzi virginitatea nu de doua ori si prima data trebuie sa fie ceva super. ceva mai special!

| alexdop21 a răspuns:

Prima oara hmmm... laughing rolling on the floor ma bufneste rasul. Prima oara a fost cu o fata cu 8 ani mai mare ca mine (nu stiu ce a avut aia in cap ) pe la 13-14 ani se intampla asta. Vb aia, am dat de doua ori din fund si gata. Prima oara as putea spune mai degraba la a doua partida de sex pe care am avut-o, a fost ceva nepregatit, neprogramat, ne nimic. Eram in tabara pe la 14 ani jumate, cam asa, si s-a nimerit sa trebuiasca sa dorm intr-o camera cu o tipa pentru ca a ei colega statea in camera cu unu de care ii placea... in fine, si ne-am hotarat sa acceptam situatia si sa dormim impreuna, binteinteles ca nu prea am dormit, curiozitatea na. Ea avea vreo 15-16 ani, cred, si nu era prima oara pentru ea. Oricum a fost destul de interesant. Cat despre fete, offff mama mama, tineti de himenul ala, zici ca e din aur. Marea majoritate a fetelor vor sa se intample cu un baiat la care sa tina, si tot la fel in majoritatea cazurilor, se intampla ca dupa consumarea actului sa nu mai fie la fel, ca intr-un final sa se ajunga la despartirea de aia nasoala. Fetelor nu ii mai cautati pe aia pe caii albi ca nu sunt prea multi, si aia care sunt sunt luati, ori gay laughing

| nenitzu86 a răspuns:

Nu mai tin minte cum a fost prima data, dar e mai bine sa stii... Cand esti virgin\a e mai complicat s-o faci asa ca ar fi frumos sa stii dinainte ca sa te poti pregati, sufleteste, fizic tongue

| mary1maria a răspuns:

Eu cred ca de la o anumita varsta trebuie sa fii pregatita pentru asa ceva si sa nu te lasi surprinsa. Toate vin de la sine, oricum, nu trebuie neaparat sa fii experta sau ceva. Sper sa ajute cat de cat, dulcico.