| Marbella188 a întrebat:

Cand exista riscul sa ramai gravida atunci cand esti in perioada infertila? Inainte ca ea sa inceapa sau dupa ce aceasta s-a terminat?
Am auzit ca se poate forma si mai repede cu cateva zile si de aceea.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR atunci cand sperma ajunge in vagin indiferent prin ce mod, in UNUL sau in TOATE cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA. Probabilitatea este cu atat mai mare cu cat sperma esye ejaculata in vagin intr-o zi cat mai apropiata de ziua de ovulatie. In zilele care sunt situate in afara perioadei fertile, NU se poate forma sarcina fiindca NU exista ovulul viabil necesar formarii sarcinii. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Si inainte si dupa

| MihaiNicu23 a răspuns:

Inainte ca aceasta sa inceapa pentru ca este perioada fertila atunci.

| Georgesunteu a răspuns:

O femeie poate deveni gravida dupa si inainte.