| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma masturbez ejaculez sperma iar dupa accea daca mai strang o data iese un lichid transparent si vascos este lichidul preejaculator? Si daca da dc imi iese dupa ce imi iese sperma?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Pur si simplu m-am plictisit sa va spun ca aberati! Masturbarea nu are efectele descrise de tine, iar "instincul" sexual se afla in fiecare din noi din prima clipa de viata, indiferent daca vizionam sau nu materiale pornografice.

Sunt o persoana credincioasa, dar voi sunteti fanatici. Si nu mai interpretati Biblia cum vreti voi, ca de asta au aparut atatea religii. Incetati sa indocrinati copii si sa le bagati in cap cat de rau e sexul, ca de asta sunt si mai avizi dupa sex si tot de asta sunt o gramada de oameni plini de frustrari si idei tampite. O nevoie sexuala fortata sa ramana in inconstient are urmari mult mai grave pentru psihic decat masturbarea. Nu mai vorbiti despre ce nu stiti!