| margareta a întrebat:

Cand ramai insarcinata, cu 10 zile inainte de ciclu sau cu 10 zile dupa ciclu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Zilele 12-16 ale ciclului, numarand din prima zi de sangerare.

54 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca 10 zile inainte de ciclu si 10 zile dupa ciclu nu poti sa ramai nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zece zile inainte de ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu alaptez si am facut sex cu neptotejat dar in zilele acelea zece de dupa ciclu. e posibil sa fiu insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o femeie cu un ciclu de 28 de zile, a 14-a zi este ovulatorie dar se ia in considerare faptul ca cu 4-5 zile inainte de faza ovulatorie si 1-2 dupa aceasta poti ramane insarcinata plus ca un spermatozoid are o durata de viata de aproximativ 6-7 zile.Deci daca scadem 4-5 zile din ziua a 14-a plus inca 7 zile(perioada de viata a spermatozoidului) rezulta ca abia pana in ziua a 3-a de dupa menstruatie ai sanse MICI sa NU ramai insarcinata sau cel putin dupa ziua a 16-a de dupa venirea menstruatiei.Se ia in considerare faptul ca numaratoarea zilelor se incepe din PRIMA zi de menstruatie. Sper ca te-a ajutat comul meu si sper ca am retinut eu bine cursurile de la medicina(sunt student la medicina).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu am facut-o cu 2 zile inainte sa-mi vinasad
Si acum nu-mi mai vine. Exista riscul sa fi ramas?
El spune ca nu si-a dat drumu, dar mie imi este foarte teamasad
Va rog raspundeti-mi si mie sad[-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e si nelamurirea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane oricand doar ca sansele sunt diferite. pentru orice eventualitate cumpara yasmin de la farmacie si ia "un bumb pe zi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ramai insarcinata dupa menstruatie.mai exact in a 10 zi. te pupacesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 zile inainte sti dupa asta este teoretic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 zile inainte si 10 dupa ciclu nu ai cum sa ramai deoarece inainte de ciclu ovulul se deterioreaza il elimini prin menstruatie iar dupa mentruatie incepe sa se formeze un nou ovul ajungand la faza de a putea fi fertilizat in aprox 10 zile dar pentru a fi mai sigure eu zic sa nu va riscati cu 5 zile inainte si 5 dupa ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare...am facut dragoste cu pr meu si dupa adica dimineata mi-a venit ciclu.sunt insarcinata/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun, decistraight face am avut contact sexual neprotejat exact in ziua 14 din ciclul menstrual straight facestraight face, insa am facut spalaturi apoi, cam dupa 5 min sad vreo parere? pozitiv/negativ? mi-am luat test de sarcina insa am inteles ca trebuie facut dupa 10 zile... ahhh am emotii! Apropo, am uitat sa mentionez ca ciclul e de 28 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ori ce ora dar treaba este sa o faci cu placerehappywinking mai mult sex mai multe speratewinking asa ca dai bataietongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact in perioadele acestea nu ramai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o faci analrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta nu poate ramine insarcinata, mai ales ca este pentru prima oara pentru ea, si i-a venit ciclul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
am si eu o intrebare luna trecuta pe 28 mi-a venit si mie ciclul, luna asta trebuia sa imi vina tot asa si pe data mentionata mai sus dar luna asta mi sa-au intarit sani dar stopul nu mi-a veni. relati sexuale am facut dar nu si-a dat drumu in mine, eu mai am si o rana pe uter si nu m-am cauterizat momentan. oare sa fiu insarcinata sau din cauza rani imi intarzie ciclul, var rog dati-mi si mie un ras sunt disperata am 2 avorturi facute nu il vreau si pe al treilea. multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si intampinat o problema... ultima data am avut contact sexual acum o luna( cu prezervativ si fiind si la perioada aceea 10 zile dupa ciclu) si mi-a venit ciclul menstrual normal la 1 in schimb am avut doua zile acum o saptamana in care m-am simtit rau greata si dureri de cap...straight face st un pic speriata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare am facut-o cu prietenul meu si nu nu ne-am protejat si azi cand am vazut ceva rosu cu galben asa ca gelatina pe chiloti e posibila o sarcina va rog sa imi rapsundeti urgent multumesc

| Gabry_6959 a răspuns:

Eu am ramas in a 12-cea zi de la prima zi de sangerare...acum sunt insarcinata in 3 saptamani si sunt foarte fericita...

| cris_6218 a răspuns:

Mi-a venit ciclu pe 26 luna trecuta si mie imi vine regulat la 28 de zile azi suntem in 24 si mie nu mi-a venit dar nu stiu cum se calculeaza 28 de zile din prima zi a ciclului sau din a 2? si pana la urma sunt sau nu mi-am facut un test si mi-a aparut o dunga roz clara si inca una dupa cateva sec dar foarte vaga...sunt sa nu ajutati-masad