| n a întrebat:

Cand se transforma atractia sexuala in dragoste?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Dificil, daca partenerul-si doareste doar sex, pana la sentimentele de iubire, este cale lunga. Poate ca niciodata, sau poate ca dupa prima noapte petrecuta impreuna. Organismul uman, contine un hormon, oxitocina, care joaca un rol important la trecerea dintre sex si dragoste.

2 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Atunci pina cind partenerul, doreste sa faca acest pas, sa inteleg ca tu il iubesti, si el nu,? asta poate sa nu fie niciodata, dar poate sa fie cand ii va veni mintea la cap, cine stie...:S

| LCD a răspuns:

Nu trebuie sa se transforme atractia sexuala in dragoste, neaparat straight face
crezi ca un tip care merge la femei laughing si o face intr-o seara cu una, si peste 2 zile vine tot la ea, si tot asa...sexul o sa devina dragoste?