| Smarandica a întrebat:

Cand v-a spus prima data persoana iubita ca va iubeste, ce a facut ca sa va demonstreze acest lucru?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, prietenul meu nu mi-a spus abia dupa cateva luni ca ma iubeste, a zis ca vrea sa imi spuna cand simte cu aevarat asta, deci cam dupa vreo 3 luni mi-a zis ca ma iubeste, am fost despartiti si de cand ne-am impacat imi spune aproape zilnic...nu a facut prea mare lucru sa imi demonstreze, dar faptul ca e cu mine asta spune tot. Vb. frumos cu mine, ne vedem des, ma cauta, ma suna des, ii pasa de mine, ma respecta si e tandru cu mine, diferite gesturi mici si fapte m-au facut sa cred ca ma iubeste cu adevarat, nu am nevoie sa imi aduca luna de pe cer ca sa cred, ci pur si simplu vad in privirea lui.

| nicol20 a răspuns:

Dupa vreo 3 sapatamani si nu atrebuit sa imi demonstreze am simtit

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Mie iubitul mi-a zis prima data dupa 4 luni de relatie. El nu imi spune des "te iubesc"insa imi demonstreaza acest lucru prin faptul ca imi respecta deciziile si ma respecta pe mine, e grijuliu cu mine, ma surprinde in sensul placut din cand in cand, nu ma preseaza sa fac dragoste cu el, stie ce imi place si tine cont de asta tot timpul, ma suna fie si numai pentru a-mi auzi vocea si ar mai fi da astea sunt cele mai importante.

| Medis a răspuns:

Pai doar a zis. dar niciodata nu mi-a demonstrat sad, asta e viata.

| bibanu_8905 a răspuns:

Mie personal mi-a dat ala din spate intelegi tu si asa mi-a demostrat ca ma iubeste