| anonim_4396 a întrebat:

Caracteristicile unei pitipoance? stie cineva?thinking cele fizice dar si comportamentale.thinking

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se machiaza mult si are o tinuta eleganta ca sa fie invidiata si la comportament zice vai, ai ca m-am patat, aoleu ce fac ca pierd autobuzu, etc.

| madyddd a răspuns:

Asadar, esti/este pitipoanca daca:

Esti tunsa cu breton drept si super gros.

Iti faci buze de Angelina Jolie doar cu ajutorul rujului.
Ai telefon scump, pe care nu primesti nici un telefon.
Soneria telefonului e: cea mai difuzata piesa de la Kiss FM, o manea, ceva nastrusnic (cazy frog, te cauta un fraier etc.).
Garderoba ta contine: blugi cu talie joasa impodobiti din plin cu strasuri si/sau motive chinezesti (dragoni, flori, porumbei etc.) si/sau o fusta pe care o purtai la 15 ani in combinatie cu o pereche de colanti.
Fiecare propozitie din discutia cu prietena ta cea ma buna incepe cu fata – semn ca te-ai civilizat oleaca si nu mai folosesti fa.
Fiecare discutie la telefon se incheie cu te pup pa
Jobul tau presupune interactiunea cu lumea: vanzatoare in mall, ofiter de credite la BRD, sampler, fotomodel la auto-showuri, animatoare in discoteca.
Ai o masina despre care nu stii decat ca are 4 roti si un volan.
Detii o oja de culoare: magenta, cyan, rosu-carmin, negru, fuxia.
Stii sa gatesti: cereale cu lapte si apa plata cu lamaie.
Stii secretele tuturor discotecilor din oras (ce chelner serveste bine, unde e mai ieftin, cand sunt petrecerile la care vin oameni cu bani).
N-ai fost in viata ta la munte (daca ai fost, ai urcat in tocuri cui).
Contul de Haifaiv e primul lucru pe care-l verifici dimineata.
Te machezi in bar/in autobuz/in masina (in mers sau la semafor).
Daca te saluta pe strada unul chel mai negricios si mai mic de statura crezi ca te-a salutat Ronaldo. Daca nu e chel, e Cristiano Ronaldo (diferenta dintre cei doi e nesemnificativa pentru tine).
Daca proful de la facultate (drept, comunicare, economie) iti pune 4 inseamna ca are ceva cu tine. Daca-ti pune 10 inseamna ca te vrea.
Telefonul (verde, roz sau alta culoare nefireasca pentru un telefon) e cu clapita si e cel mai bun aparat foto pe care il poate concepe mintea ta.
Daca partenerul de discutie pronunta cuvantul metempsihoza ai senzatia ca te face bolnava mintal.
Te-ai enervat citind cele 19 indicii expuse mai sus, pentru ca se potrivesc in totalitate personalitatii tale si, desi le consideri niste chestii normale, te agaseaza gandul ca lumea te citeste de la o posta.

| Analytical a răspuns:

Esti in devenire? eu iti zic sa te lasi de intrebari retorice, si pune mana si mai informeaza-te si tu despre "cultura". da, stiu, cer prea mult. nu vei ajunge departeeee cu "noul tau creier", eventual aproapeee de "noul tau esec".

| Amelya02 a răspuns:

O pitipoanca are un stil vestimentar kitsch, exagereaza cu machiajul, se considera superioara.
Si alte taguri. Bot in poze, ochelari ruj si obsesia pentru roz!

| MasterYoda a răspuns:

Uite-te in oglinda

| Life4Fun a răspuns:

Pai sa-ti dau eu caracteristici de pitipoance(ceea ce nu suport eu):
-fizic:la fizic nu prea poti sa-ti dai seama doar decat cu hainele cu care se imbraca... daca sunt din alea care iti sar la ochi iti poti da seama
-comportamentale:pai are o gramada de fite si figuri de 2 bani in cap...se crede sofisticata si incearca sa iasa mereu in evidenta...
Cam astea sunt cele mai importanta.

| Laurentiu_4547 a răspuns:

O pitipoanca se imbraca foarte lejer si foarte provotator ca sa atraga multi barbati. La comportament o piti vrea numai sex, masini, bani nu pune suflet se culca cu orcine dar acum in Romania sunt mai multe fete piti decat fete care pun sufuflet pentru cineva. Pa pa

| John90 a răspuns:

Pai cum recunosti o piti : se aranjeaza in draci cu fond de ten etc ruj roz si alte chestii ce o scot in evidenta si e increzuta vezi doamne cine e ea, sa fie frumoasa, si fara creier happy

| jupiter530 a răspuns:

Pai are la av numele de BomBonela4you

| simplej a răspuns:

Are parul vopsit blond si extensii, buzele roz, o tona de fond de ten cu sclipici + solar, sta mereu cu botul iesit in afara, are sprancenele tatuate, sta incruntata mereu, poarta colanti luciosi, are silicoane si sutien cu 3 numere mai mic ca sa iasa sanii pe afara, neaparat bluza stramta cu decolteu, poarta pantofi cu tocuri mari, are un mers aparte, cracanata si cu fundul iesit in afara mereu, are unghii false foarte lungi, are o voce de copil retardat numita voce de pisi: siiii fataaaa faaaa cee mai ziiiiiiciii? asa o voce miorlaita siiii cam atat. ahh era sa uit: cand trece pe langa tine pute a parfum pentru ca se da cu prea mult si a fixativ de par pentru ca la fel, se da cu prea mult.

| Teodorov_Anna_1997 a răspuns:

Pai in toate pozele fac *duckface* ( scuze ca am zis in engleza dar mi se pare mai putin jignitorlaughing ), se imbraca cu haine mici si stramte si li se vad linile corpului mult prea mult si se dau destepte desi in multe cazuri nu prea sunt...scz pentru greselile gramaticale am scris in graba.blushing

| Mariaa_Anna_1997 a răspuns:

Da.mi add : Anna_nfc si iti spun euhee hee