| GaBYGaByTzW a întrebat:

Care crede ca dragostea este cel mai urat sentiment, funda.

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Da intr-adevar, in cazul asta apare suferinta, din pacate cand sentimentele nu sunt reciproce, cel ce iubeste sufera
dragoste cu forta nu se poate
iti va fi greu o perioada dar iti vei reveni, mai ales daca esti adolescent

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Altul de 10 ani care suferă din dragoste?

Dragostea e singura valoare reală a omenirii. Nu zice nimeni că e roz mereu, dar în esență nu are de a face cu urâtul. Faptul că oamenii suferă din dragoste e altă poveste.

| Sara2 a răspuns:

Dragostea e un sentiment delicios atunci cand este impartasita
dragostea neampartasita duce la suferinta, si atunci devine sentimentul acela urat
suferinta este un sentiment groaznic de urat

Răspuns utilizator avertizat
| Sara2 a răspuns (pentru GaBYGaByTzW):

Da intr-adevar, in cazul asta apare suferinta, din pacate cand sentimentele nu sunt reciproce, cel ce iubeste sufera
dragoste cu forta nu se poate
iti va fi greu o perioada dar iti vei reveni, mai ales daca esti adolescent

| Digital112 a răspuns:

Te'a parasit?laughing

| greenmoon a răspuns:

Cred că după ce te maturizezi, o să zâmbeşti amintindu-ţi de ideile din trecut, realizând cât de copil ai putut fi...

| GirlLăvHell a răspuns:

Este un sentiment frumos cand te simti iubit si iubesti dar este si un sentiment urat atunci cand esti inselat de persoana pe care o iubesti sau te parasestebig grin

| Wowhow a răspuns:

Nu cred neaparat ca e un sentiment urat, dar sunt aproape sigura ca e foarte dureros.Nu stiu cum am ajuns sa cred asta, sincer, dar asa e.Chiar daca celalalt simte acelasi lucru pentru mine, tot se va termina la un moment dat si voi ramane cu un gol.Sau daca nu simte la fel, atunci e si mai dureros.Plus toate noptile in care somnul pare ca nu mai vine, in timp ce tu te gandesti la el, iti pui intrebari, analizezi toate momentele petrecute impreuna, iti faci iluzii, pentru ca ele sa fie apoi distruse sau, in cel mai bun caz, returnate. Dar totusi il consider un sentiment indispensabil.Adica,imagineaza-ti o lume condusa numai de ratiune.straight faceZau, ce ar mai fi si asta? laughing Cred ca toate celelalte sentimente sunt tot iubire, dar de o forma si intensitate diferita.Asta e parerea mea, desigur ca e probabil sa ma insel, doar sunt inca foarte tanara. Dar momentan asta inseamna pentru mine.Ar fi bine sa imi amintesc de asta intr-o zi si sa rad de naivitatea mea.happy

| condru a răspuns:

Nu este cel mai urat sentiment, ba chiar e cel mai frumos doar ca te face in unele cazuri sa suferi foarte mult si aia este mai dureros...

| pufi18 a răspuns:

Dragostea e ceva frumos... dar si dureros..nu este un sentiment urat doar ca aici e un fel de durere cu placere....amestecatura