| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e cel mai potrivit mod pentru a-i da de inteles unei tipe ca iti place de ea? Tu fiind un tip necunoscut ei.
O intrebi cum o cheama pe Facebook? Ii faci complimente directe? Ii ceri nr-ul de telefon? O intrebi daca e maritata? Sau pur si simplu ii spui direct in fata ca iti place de ea si ai dori sa o cunosti? happy
Deci care ar fi cea mai buna varianta, fie din cele propuse, fie alta care credeti voi ca functioneaza ori ati aplicat-o deja cu succes? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Pentru a da de inteles unei fete ca iti place de ea, eu consider ca cea mai buna varianta este cea indirecta. O vei face sa isi dea seama ca o placi.
Fata de care iti place trebuie sa stie ca o doresti. Trebuie sa stie ca o consideri sexi si ca o vezi mai mult decat o simpla amica. Incepe prin a face cunostinta cu ea. Trebuie sa pari serios, prietenos si de incredere. Ii poti spune ca ai remarcat.o pe strada sau ii poti spune: "Bună! Daca nu te superi, am putea face cunostinta?", dupa asta cred ca stii ce este de facut si o poti intreba daca ar dori sa comunicati in continuare si daca ar dori sa iti dea Facebook-ul sau Instagram-ul ei. Mai sunt si unii care cer direct numarul de telefon dar este foarte riscant, mai ales daca vrei ca tipa sa fie una serioasa. Intreab.o despre lucrurile care ii plac ai arata ca ai un interes asurpa lor. De asemenea, detaliile profilului tau pot sa conteze foarte mult. O va ajuta sa inteleaga cine esti si ce iti place sa faci. Cu siguranta iti va verifica profilul! Spune.i despre tine si despre ceea ce iti place sa faci. Intreab.o despre interesele ei si lucrurile care ii plac. Citeste despre subiectele respective pentru a putea avea o conversatie inteligenta si neplictisitoare. Odata ce ai inceput sa te simti mai increzator cand vorbesti cu ea, subconstientul tau s.ar putea sa.ti dea impulsul de a deveni maret. Fa in asa fel incat sa fi modest si stai calm. Nu va fi impresionata de povesti in care te lauzi si arati cat de plin de tine esti. Intotdeauna fi mai interesat in ceea ce are ea de spus. O poti plictisi cu etalarea muschilor, situatiei financiare sau sociale pe care cu siguranta le.au afisat si altii in conversatiile cu ea. Glumele pe care le faci cu prietenii tai nu inseamna ca vor fi amuzante cand le spui unei fete, in special daca nu o cunosti. Nu folosi glume cu injuraturi sau limbaj nepotrivit. Pana nu o cunosti suficient de bine si vezi ca nu o deranjeaza asftel de glume, nu te abate de la un limbaj adecvat. In 9 cazuri din 10, vei vedea ca trebuie sa conversezi diferit cu o fată decat cu un baiat. Evita sa faci remarci insensibile. Pastreaza.ti calmul si ofera raspunsuri intelepte si rationale. Nu critica lucrurile care ii plac si evita polemicile de orice natura. Daca iti trimite un mesaj, o imagine sau un link cu ceva care ea considera ca este dragut sau patetic, fii politicos si confirma.i sau eventual spune ceva neutru precum "este interesant".
Nu o dispera tot timpul cu mesaje (Este un lucru foarte important asta, ia.l in vedere). Ofera.i spatiu si las.o si pe ea sa.ti trimita mesaje. Este mai bine sa se intrebe ce faci decat sa se deranjeze daca esti iar online. Mai putin este intotdeaua mai bine. Evita sa-i spui ca o placi mai mult decat o prietena pana nu va intalniti in realitate si pana nu simti ca esti pregatit pentru orice scenariu. Dupa ce prietenia voastra se consolidează si crezi ca te place mai mult decat prieteni, iar sentimentul este reciproc, poti incepe sa flirtezi elegant si subtil, stii tu ce zic.
Daca ai ajuns la un stadiu in care consideri ca ea este o persoana pe care ai vrea sa o cunosti si sa va vedeti fata in fata, invit.o undeva. Nu trebuie sa fie romantic sau prea grandios. Doar intreab.o daca ar vrea sa iesiti candva sa va plimbati, sa vedeti un film sau sa beti o cafea. Intalniti.va intr.un loc public care sa-i ofere sentimentul de protectie. Daca evita, spune.i ca nu te deranjeaza daca isi aduce o prietena. Este posibil sa te refuze dar asta nu inseamna ca s-a terminat. Spune.i "ok, poate alta data", dar continua sa vorbesti cu ea ca de obicei. S.ar putea sa aiba nevoie de timp sa.si faca curaj sa te intalneasca, sau poate vrea doar sa te testeze. Continua sa faci asta pana va accepta, trebuie sa pari cat mai original. Nu te panica si fi ferm pe pozitii. Femeile pot simtii asta. Usor usor isi va da seama de intentiile tale iar asta o va ajuta si pe ea sa se apropie se tine mai mult sau sa se indeparteze pentru a nu te dezamagii. Daca va alege sa iti acorde o sansa subtila, va accepta sa iesiti in oras iar atunci este momentul tau in care ii vei prezenti intentiile tale serioase. Per total cam astea sunt lucrurile de care trebuie sa ai in vedere. Nu uita:
Comunica foarte frumos si civilizat cu ea. Trebuie sa ii dai o impresie buna de om serios, educat si cu bun simt. Filtreaza cu ea.
Pe langa flirturi este important si discutia in sine, ce vorbeati cu ea. Daca toate discutiile voastre se rezuma doar la activitati care var putea lega pe viitor cum ar fi despre serviciu/scoala/facultate etc, e cazul sa deviezi conversatiile catre lucruri mai personale. Poti incepe prin intrebari simple, de ex: Si, ce ai mai facut prin weekend?"
La o astfel de întrebare, orice raspuns ai primi poate genera conversatii interesante. De exemplu, iti poate raspunde:
"Am fost la țară!"
Atunci, poti continua cu:
"La țara, foarte frumos! Si ce.ti place cel mai mult la tine la tara?" sau "Care este cea mai frumoasa/interesanta experienta pe care ai trait.o la tine la tara?"
Dacă iti raspunde cu "N.am facut nimic, am stat in casa", poti continua cu "Ah! Imi pare rau sa aud asta, dar de obicei, ce.ti place sa faci in weekend.uri?". Intelegi ce vreau sa spun, nu? Trebuie sa fi creativ si sa te poti adapta la orice subiect si raspuns. Vei avea multe de invatat cu astfel de gesturi si vorbe. Daca simti ca nu te descurci suficient, iti recomand cartile de dezvoltare persoana, inter-umana si cele psihologice. Pe mine ma ajuta foarte mult. Cu siguranta te vor ajuta si pe tine.
Mult succes!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei avea succes cu ceva standard pe care ți l-ai propus înainte. Nici o fată, femeie nu este standard, să îi aplici varianta X45A.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

De acord cu tine. Dar sunt curios ce propui atunci?

| tonyc7 explică:

Varianta 1, cea directa, nu merge. Ce tipa normala ar accepta propunerea unui necunoscut oarecare care vine la ea? Te poate crede vreun nebun obsedat de femei.
Nici varianta a 2-a nu e usoara. Nu ai vazut ce sustine lumea pe aici, ca daca nu esti vreun bogat plin de bani si cu masina scumpa nu rezolvi nimic? laughing)