| kisss_6637 a întrebat:

Care credeti ca este importanta postei >electronice?:-

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand trimiti un email ce serviciu folosesti? Posta Electronica!
Poșta electronică desemnează sisteme pentru transmiterea sau primirea de mesaje, de obicei prin Internet. Tot „e-mailuri" („corespondențe", „mesaje") se numesc și mesajele individuale trimise prin aceste sisteme. Posta electronica (sau e-mail) este unul din cele mai vechi servicii oferite de Internet si alaturi de mesajele SMS, detine in prezent primul loc in preferintele utilizatorilor. Poşta electronică îşi propune să fie o alternativă la cea scrisă (pe hîrtie) cu toate avantajele (şi dezavantajele) transmisiunii printr-un mediu electronic. În principiu folosind e-mail poţi trimite un text de la o persoană la o alta, cu condiţia ca amîndouă să aibă acces imediat la cîte un host.
Bafta!