| Otilikaa a întrebat:

Care crezi ca ar fi limita de virsta dintre tine si iubita ta/iubitul tau? limita maxima?

18 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

In dragoste si in razboi, totul e permis. Varsta conteaza mai putin. Mai mult conteaza felul in care te face sa te simti. Dar daca ar fi sa incep eu vanatoarea, probabil as folosi ca standarde minim 16 ani (probabil o sa vreau sa fac si sex cu ea nu? ) si maxim 1-2 ani mai mult ca mine (eu am 27 de ani). Exceptiile sunt binevenite. happy

| AikkoxD a răspuns:

Nu aş sta cu nimeni mai mic decât mine. Mai mare da, cu maxim 4-5 ani.

| simonamaria a răspuns:

E stii cume iti faci planuri ca vrei sa ai labga tine o persoana asa si asa si asa, ...si te trezesti ca iubesti fara sa mai ti cont de nimic, de asta e pur si simplu iubire...asa ca limite iti poti impune dar inima nu tine cont de ratiune.

| senstein a răspuns:

5 ani mai mica sau mai mare.

| neutrino a răspuns:

Diferenta de varsta tine de mintea si interesul fiecaruia.

| Dariusuu a răspuns:

Iubirea nu are limite...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inimii nu ii poti da ordine.

| AndyLavy a răspuns:

Depinde. Una este diferenta de varsta cand suntem adolescenti, si o cu totul asta cand suntem mai maturi, la 25, sau la 40 de ani.
Pentru cei intre 15-20 de ani, limita de varsta, din punctul meu de vedere ar fi de doi ani, diferenta. Dupa 20 de ani. intre 20, si 30 de ani, 5-7 ani, si dupa 30 de ani pot fi intre 7 si 10 sau poate 15, desi aici este prea mult.

| AndyLavy a răspuns:

Eu nu cred in "dragostea nu are varsta" pentru ca nu poti avea o relatie cu o persoana mult prea mare sau mult prea mica fata de tine, deoarece nu poti avea prea multe in comun cu el/ea. Asta este parerea mea.

| EvaneSScence a răspuns:

Cu 1 an mai mic poate fi si maxim cu 2 ani mai mare, acum la varsta mea.

| OhGodWhy a răspuns:

Ba sincer cred ca ar trebui sa fie intre 5-6 ani adica eu nu vad prea bine pe cineva ce 10=15 sau 20 de ani impreuna
Pot sa zica altii ca cica ar fi iubire adevarata dar totusi imagineaza-ti ca omul acela putea sa-ti fie tata sau mama
Adica mnoh parerea mea!

| Blu3Smyle a răspuns:

Nu tine de noi tine de tine si in iubire nu existe limite laughing

| soricelulRulz a răspuns:

Maxim 4 ani, parerea mea

| Forcas15 a răspuns:

Pai....cam 6 cai

| madafaca a răspuns:

Nu exista limita maxima de varsta cand vine vorba de relatii. Depinde ce iti doresti de la acea relatie. Daca vrei o relatie serioasa, trebuie sa incerci cu barbati, adica tipi care au minim 24-25 de ani si care au trecut deja prin etapele mai "ciudate" ale vietii, deci s-au maturizat. Daca vrei o imitatie de relatie, atunci te orientezi spre pustani. Sunt mai draguti, in general, dar nu stiu cu ce se mananca o relatie, ce e aceea o femeie si cum functioneaza ea, deci fericirea din relatia aceea va dura maxim 3-4 luni, apoi va deveni o mare plictiseala. Diferenta de varsta o alegi tu, in functie de ce-ti doresti de la relatia respectiva si ce esti dispusa sa oferi partenerului. Daca vrei mai multe de la acea relatie, atunci partenerul trebuie sa fie matur. Daca nu, nu. Atentie: daca partenerul e matur, fetele - si nu numai ele - te vor barfi mult pentru alegerea facuta. Dar merita, o sa ai o relatie frumoasa.

| ღPufuleț a răspuns:

Practic nu ar trebui sa existe limite de varsta in iubire. Dar ar fi de preferat sa fie pana in 10 ani thinking

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

Limita e diferita, de exemplu barbatul trebuie sa fie mai mare decat femeia si nu invers si cred ca ar fi maxim 10 ani cel putin asta e parerea mea personala.

| JoKerRKill a răspuns:

Nu exista limite! daca iubesti nu conteaza ca ala e mai mare ca mine sau mai mic