| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Care e diferenta dintre lesbiene si bisexuale?

6 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Lesbienele fac sex doar cu femei, bisexualele si cu femei si cu barbati.

evenso
| evenso a răspuns:

Lesbienele sunt fete care fac sex doar intre ele ( fata cu fata ), iar bisexualele sunt cei care fac sex si cu fete si cu baieti ( bisexual pot fi atat fetele cat si baietii )

| Rotciv a răspuns:

Lesbienele sunt femeile care sunt cu alte femei, iar bisexualele sunt femeile la care le plac atat femeile cat si barbatii!

| Alyceee a răspuns:

Lesbienele ajung la intimitati doar cu fete iar bisexualele cu ambele sexe happy

| byankaa a răspuns:

Pai lesbienele fac sex doar cu fete si iubesc fetele iar bisexualele si-o trag si cu barbati si cu femeihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lesbienele sunt atrase(nu de fiecare data trebuie sa faca sex) de persoane de acelasi sex(fete,femei) si doresc sa fie cu acele persoane,simt dorinta sau sentimente mai profunde pentru acestea.Iar bisexualele sunt atrase de ambele sexe,atat feminin cat si masculin,dorinta este la fel de intensificata pentru ambele sexe,iar sentimentele pot exista pentru oricare din aceste sex(femei sau barbati), relatii pot avea ori cu femei ori cu barbati(chiar si cu amadoua sexele in acelasi timp daca asa le place). Sper ca te-am lamurit, o seara buna!