| Nikoooooooo a întrebat:

Care este diferenta dintre a iubi pe cineva sh de a placea? Cum imi dau seama daca ma place cu adevarat? ideei cv.plshappy

Răspuns Câştigător
| EuTeIubesc a răspuns:

Placerea e de scurta durata, este ceea ce simti cand vezi pe cineva pentru prima sau a doua oara, iar iubirea este dupa ce placi si ai petrecut mult timp cu persoana pe care ai placut.o, si chiar simti cv mai mare decat a placea!love struck

3 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

La început, te place.Pe parcurs,se poate îndrăgosti. Dacă ţi-a cerut mîna, te iubeşte! Bărbaţii nu sunt sentimentali ca femeile, sunt cerebrali! Pasul 1:te place, adică are o anumită curiozitate în ceea ce te priveşte.Pasul 2:S-a îndrăgostit, adică îi face plăcere să te aibă-n preajmă, se simte copleşit de compania ta.Pasul 3:Te iubeşte! Nu-şi mai poate închipui decît că te vrea doar pentru el,ar da orice ca să fie cu tine, de aici pînă la nuntă mai este doar puţin! Dacă e tipul iertător, îţi va ierta o greşeală în primul pas şi încă una în pasul al 2 lea, dar nu şi în al 3 lea! Dar cel mai bun sfat,ţi-l poate da tatăl tău! Întreabă-l pe taty, cum a fost el în relaţia cu mama ta! Şi bineînţeles, dă-i ascultare! Succes!

| rap4us a răspuns:

A place inseamna a incerca sa fie mai apropiat de o persoana, a ii place caracterul ei, gusturile, frumusetea, etc.
A iubi inseamna a simti ceva in inima pentru aceea persoana, a fi impreuna cu ea.

| AdelinaMe a răspuns:

Cred ca a placea se refera la felul cum arati iar a iubi sa vina din suflet. Acum depinde de fiecare ce intelege.