| Alyn13 a întrebat:

Care este intervalul de timp in care varicocelul nu da sterilitate?

1 răspuns:
| raspunz a răspuns:

De obicei varicocelul apare doar pe o parte, ceea ce înseamnă că afectează un singur testicul, ceea ce înseamnă că nu rămâi steril. Totuși varicocelul este o problemă serioasă care trebuie rezolvată pe cale chirurgicală cât mai repede, pentru a nu determina modificări ireversibile la nivelul acelui testicul. Cu cât mai repede mergi la doctor cu atât e mai bine.