| ghost0 a întrebat:

Care este parerea voastra despre ce spun unii ca femeile tind sa nu isi asume responsabilitatea la fel de mult ca barbatii?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca era asa dupa cum spui tu, atunci toti barbatii isi asumau si-si cresteau singrui copii, dupa divort, dar dupa cum vezi in 99% din cazuri, femeile sunt cele care pastreaza copii, tocmai pentru ca ele sunt cele care isi asuma responsabilitatea in totalitate.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu cred că atat femeile, cât și bărbații moderni sunt la fel de neasumați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este Adevărat minte cine spune asta.

Orice femeie și bărbat când este într-o relație de prietenie sau o relație de soț și soție sau ce se mai întâmplă în vremurile astea moderne și femei și bărbatul este absolut asumat de la bun început și nu este nimic ca ei doi sa nu știe de unul și celălalt.

Că se ajunge la despărți și înșelată și mințit este din cauză că nu sunt amândoi asumați.

| Lupică27 a răspuns:

Scopul femeii e sa se reproduca si sa creasca copii de aia toate sacrificiile pe care le fac si responsabilitatile lor se invart in jurul copilului, barbatii functioneaza altfel, ei trebuie sa protejeze familia si de asta responsabilitatile lor sunt mai vaste.

| Lupică27 a răspuns:

Plus ca femeile sunt fiinte emotionale si le e greu sa ia decizii, in special decizii critice.

| MihaiMB a răspuns:

Ei spun asta pentru că nu au o întâlnit o fată așa cum trebuie.

| Răpităînnori a răspuns:

Depinde de femeie. Nu sunt toate la fel, nu poți generaliza.