| anonim_4396 a întrebat:

Care-i problema cu pipițele care cred că virginele sunt nişte ființe atât de firave încât nu ar trebui dezvirginate decât de tipi cu experiență? Sunt doar nişte virgine speriate de bombe ori s-au dezvirginat cu un dobitoc care le-a chinuit şi au rămas cu traume?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Virginele ar trebui dezvirginate de sotii lor vigini dupa casatorie, restul situatiilor reorezinta o ratare a scopului pentru care Creaorul a inventat sexul.

| Wr3nch a răspuns:

Cel mai probabil a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea Heterosexuala e asa ciudata!

| troleibuz a răspuns:

Daca gandesti asa si esti femeie... ce sa le mai cerem incelilor, misoginilor, violatorilor? Pana la urma sunt niste domnisoare care abia iau contact cu viata si frica este un mecanism de aparare sanatos, ne face sa ne gandim o secunda mai mult. Nu stiu cine esti. Dar mi se pare ca incerci sa o imiti pe Hecate pentru a crea valva. Posibil ca tu insati sa fii virgina daca nu intelegi impactul pe care il poate avea o dezvirginare dura, urata, neplacuta in psihicul unei persoane tinere care este inca in formare. La ce cultura misogina si narcisista avem, plina de hibe la capitolul sanatate emotionala, relationare, educatie sexuala, ar trebui sa fii mai empatica cu suratele tale. Incearca alte subiecte daca vrei sa epatezi. Traumele si sexualitatea cuiva nu sunt subiecte de luat in deradere si nu sunt chestiuni atat de simple pe cat par. Sunt persoane care se gandesc cu regret si la primul sarut. Dezamagitor oricum sa vezi femeile cum dau mereu una cu alta de pamant si isi atribuie tot felul de adjective in loc sa se intelaga si sa se sustina reciproc.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Nu încerc să imit pe nimeni.
Dar mi se pare aiurea să zici că o virgină nu ar trebui să se dezvirgineze cu un virgin.
https://www.tpu.ro/......baieti-in/
Pentru clona mea de aici pare că e mai important ca tipul să ştie cum să-şi mişte măciuca decât să aibă sentimente pentru ea.
Ce ar trebui să facă o virgină dacă se îndrăgosteşte de un virgin? Înainte să facă sex cu el,să o dezvirgineze un prieten mai cu experiență? Imediat te trezeşti că o să apară persoane (de sex feminin) care să spună că ar trebui să se deschidă centre specializate pentru aşa ceva şi să se ducă toate fetele acolo ca să fie dezvirginate de profesionişti.E stupid.
Acum am văzut că şi eu deviasem de la subiect în comentarii. Întrebarea era despre cei care vor neapărat virgine,iar eu la un moment dat comentasem despre cei care se nimeresc să fie împreună cu virgine.În fine,greşeala mea.Dar tot pare că gândeşte ce am zis eu în a treia propoziție după exprimare.

Oricum,dacă e să mă întrebi pe mine, până nu deții cunoştințele necesare despre reproducere, până nu eşti capabilă să iei propriile decizii fără să te laşi influențată de alții şi poți să-ți asumi dacă acele decizii nu au fost tocmai bune şi să treci peste fără să-ți tai venele, nu eşti pregătită pentru sex, iar dacă nu eşti pregătită pentru sex înseamnă că nu eşti pregătită nici pentru o relație.Punct.Valabil şi pentru băieți, dar mai mult pentru fete.

" Sunt persoane care se gandesc cu regret si la primul sarut."
Mi se pare pueril, iar dacă persoana în cauză e un adult, e chiar grav.Nici măcar nu l-aş numi adult, ci copil în corp de adult. Când ai asemenea regrete înseamnă că nu eşti deloc pregătit pentru viață.

Sunt empatică, dar nu-mi plac oamenii slabi şi neasumați.

| Cheo0S a răspuns (pentru troleibuz):

Da de ma nu iti placea de Hecate?

| troleibuz a răspuns (pentru Cheo0S):

Ce era de placut la ea?

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai atacat pe langa subiect si in acel link se vorbea despre obsesia unora pentru virginitate. Care e stupida. Pentru ca nu nimic placut in a dezvirgina o fata. Majoritatea care alearga dupa virgine nu o fac pentru ca vor sa fie primii si pentru a oferi o experienta speciala. Sunt manati de complexe si credinte primitive. O prima experienta sexuala poti avea cu orice fata daca ai sentimente pentru ea. Cat despre cat de usor ajungi cu astfel de cuvinte "slabi" si altele în stil Hecate. Toate persoanele au psihicul sensibil si sunt afectate pe termen lung de decizii aparent banale tocmai pentru că sunt considerate lucruri prea mici ca sa iti bati capul cu ele si in lumea asta unde totul e pe repede-inainte ne grabim mereu si astfel o gramadă de lucruri raman nerezolvate in noi. Daca am face toti lucruri doar cand am fi pregatiti, nu am mai face nimic niciodata. Se spune ca la 30 de ani te loveste o criza existentiala si pui multe lucruri cap la cap, atunci intelegi mai multe despre deciziile luate si cum te-au afectat. E varsta la care multi incep sa meargă la psiholog. "Sa-ti asumi" nu inseamna sa spui "what the hell" si sa treci peste. Poate sa insemne sa te lupti cu "damage"-ul ani de zile.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

"Te-ai atacat pe langa subiect si in acel link se vorbea despre obsesia unora pentru virginitate."
Nu m-am atacat.N-aveam de ce.Doar deviasem de la subiect fără să-mi dau seama.
"Toate persoanele au psihicul sensibil si sunt afectate pe termen lung de decizii aparent banale tocmai pentru că sunt considerate lucruri prea mici ca sa iti bati capul cu ele si in lumea asta unde totul e pe repede-inainte ne grabim mereu si astfel o gramadă de lucruri raman nerezolvate in noi."
Nu, nu toate persoanele sunt aşa.
"Daca am face toti lucruri doar cand am fi pregatiti, nu am mai face nimic niciodata."
Depinde despre ce lucru este vorba. Unele lucruri ar trebui să fie totuşi făcute la timpul lor.
" "Sa-ti asumi" nu inseamna sa spui "what the hell" si sa treci peste. Poate sa insemne sa te lupti cu "damage"-ul ani de zile."
Te lupți cu el ani de zile atunci când e vorba de ceva serios(care este sau ar trebui să fie aşa pentru orice om), nu pentru orice problemuță absolut banală.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e nimeni in masura sa decida ce e serios si ce nu pentru altul. Mai ales cand vine vorba de un subiect intim cum e sexualitatea. Si cand nu cunoști istoricul acelei persoane si nu sti a cata picatura din pahar e aceea.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu am nicio părere

| Cheo0S a răspuns:

Pai binenteles ca ar trebui.
Si baietii sunt firavi si ar trebui dezvirginati de o tipa cu experienta care stie sa-i faca sa se simta bine altfel pot ajunge frustrati. Altfel pot ramane cu traume mari vezi exemple de pe TPU, dapai o fata. Care in cele Mai multe cazuri e penetrata ea.
Cum poti sa spui asa ceva si sa fi o asemenea nesimtita? Auzi ca speriate de bombe, dar cum ai vrea sa fie? Esti o misandra si urasti femeile.Tie nu ti-a fost frica cand ai facut-o prima data? De ai o asemenea lipsa de empatie, drac ce esti...

Poate tu ai avut noroc sa dai de UN baiat okey prima oara, nu toata lumea are norocul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Cheo0S):

De ce mi-ai raportat răspunsurile, Morbidique-Virginique?

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Da tocmai eu ti-am raportat tie raspunsurile.
Paranoic-o cineva nu ne place; (