| Hyacinth a întrebat:

Toata lumea stie ca prima experienta sexuala pentru o femeie poate sa fie foarte dureroasa. Totusi multi baieti in speciali virgini, viseaza sa aiba si ei virgine. De ce ti-ai dori sa fii prima amintire dureroasa din viata unei femei? Mai ales ca virgin, care nu stie ce face si poate sa ii faca rau, sa ii creeze o impresie proasta despre sex. Sadism?

29 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Virginitatea nu e întotdeauna echivalentă cu ignoranța și nesimțirea.
Ce îl împiedică pe un virgin care ține la fata cu care va face prima oară sex să se informeze despre tot ceea ce implică acest act - igienă, protecție, tandrețe etc?!? Și evident, să acționeze în consecință?

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Hyacinth):

Așa, și?

| mi25 a răspuns (pentru mihai69):

Ce-l impiedica? Experienta. Stii cum zice conationalul nostru: Teoria ca teoria, dar praftica te omoara.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nici mie nu-mi place cum sună sex între virgini, nici obsesia asta cu virginitatea nu o înțeleg, dar un tip care a făcut sex cu mai multe fete nu e neapărat mai experimentat, contează atitudinea lui față de ea mai mult.

Sigur că așa ar trebui, să nu te lași pe mâna oricui, dar dacă ești îndrăgostită de el, mai contează?

Din păcate am cunoscut un animal care nu credea în preludiu, se lăuda că a făcut sex cu 6 fete, mare macho, și când a dezvirginat-o pe una se mira că a plâns și a sângerat săraca ca un porc 3 zile. Pentru că dobitocul avea o teorie: că dacă o bagi dintr-o dată, o înțeapă o secundă și îi trece. O mizerie sinistră de gândire, să nu faceți dq niciodată așa ceva.

Cât timp te asiguri că tipa e relaxată, că e excitată, că e toată cu mintea acolo, nu cu gândul la complexe (adică te asiguri că știe că o consideri frumoasă and all that), și ești tandru, răbdător, comunici cu ea, o să fie ok.

Dar da, tipii care caută numai virgine sunt ciudați, probabil posesivi și încearcă să mascheze lipsa de experiență, cum spune khax.

| VoidEternal a răspuns:

Prima oara când faci sex = prima amintire dureroasă din viața unei femei?

Să înțeleg că femeile locuiesc în eprubete unde nimic niciodată nu le rănește până fac sex? laughing)

O spui de parcă e OBLIGATORIU să doară prima oară.

Sunt multe motive pentru care ai dori să fi primul. Și aproape niciunul nu are vreo legătură cu vreo senzație fizică, ci sunt factori emoționali.

Înseamnă că ești special pentru persoana respectiva. Înseamnă că ea are foarte multă încredere în tine. Înseamnă că ține la tine atât de mult, încât e pregătită să-ți ofere ceva ce poate oferi unei singure persoane în toată viața ei. Înseamnă că a acceptat să fie 100% vulnerabilă în fața ta chiar dacă e posibil să doară.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns (pentru Hyacinth):

Învață tu să citești "Pisi". Dacă tot ne legăm de context, am zis că o spui "de parcă" ar fi obligatoriu.
Iar tu răspunzi la ce am spus eu că: "Partenera ta daca a mai avut pe cineva inainte nu iti este egala?" și îmi tii mie predici despre scos ideile din context?

Asta după ce ai zis de pierderea virginității ca fiind "primul episod dureros din viața unei femei" laughing))

Virginitatea nu e un dar? Dar ce e? Dupa tine și alți membri de-a tai de-ai generației "woke" e un handicap.
Păstrează-ți atunci ideile tale și raspunde-ți singură la întrebările existențiale pe care ți le pui. Știi, gen: cât de des bem cola și cum tratam răgușeala cu sirop de coacăze. Pace.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns:

Și cam cum ar trebui să se întâmple? Fetele au dreptul să aibă pe cineva cu experiență pentru prima lor dată, dar băieții nu sunt demni nici măcar de cineva cu care sunt pe picior de egalitate? Adică tu, ca fata care nu e virgină nu ai acorda niciodată o șansă unui băiat care e virgin, dar la fel ai gândi și dacă ai fi virgină, pentru că vrei unul cu experiență. Observi cat de ieftină și "self centered" e logica asta? Dacă toată lumea ar gândi ca tine, nu ar fi toată lumea virgină?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyacinth):

"Doi virgin in pat sunt ca doi betivi in pat, nu o sa reuseasca prea multe."
Şi care e problema dacă "nu o să reuşească prea multe"? Trebuie să fie plăcut din prima? E doar sex.Nu e fizică cuantică.Nu e ceva complicat care nu se poate învăța.Trebuie doar să exersezi.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyacinth):

Am citit.
Vai,îi face rău şi o lasă cu o impresie proastă despre sex.
Îi face un rahat. Dacă tipul nu e un ghiolban şi are răbdare, face totul încet, n-are ce să se întâmple.
Prima oară nu e plăcut, oricât de experimentat ar fi tipul(decât poate în cazuri foarte rare), dacă îi lasă o impresie proastă despre sex înseamnă că e ea idioată şi are aşteptări prea mari.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyacinth):

Da,sunt Hecate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sadism pe naiba.Or fi şi de-ăştia care se excită dacă văd sânge sau când le doare, dar majoritatea celor care vor virgine, le vor fie pentru că se gândesc că alea nu ştiu ce înseamnă penis mic/mare sau cât ar trebui să dureze o partidă de sex, fiind neexperimentate nu au pretenţii, fie pentru că sunt "neîncepute" şi n-a mai trecut nimeni pe acolo înaintea lor.Şi aşa nici nu au cu cine să-i compare.Nu e vorba de nicio dorinţă de a fi o amintire dureroasă.Nu ăsta e scopul lor.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce femeie crezi ca e mai greu sa o duca in pat una Virgina sau care a Mai facut sex deja?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Una virgină, normal.Doar nu cred atâtea că au a opta minune a lumii între picioare?

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu am intalnit prea multe virgine sa fiu sincer... Si cele care nu sunt virgine pot crede asta... si sunt destul de multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Da,şi alea pot, dar majoritatea celor care au prostii din astea în cap sunt virgine.Tot rămâne mai greu s-o faci cu o virgină decât cu una care nu e.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi asa cum spui tu.
Si cum ar trebui s-o iau pe una care nu mai e virgina? Sa fiu "agresiv" si sa dau cu ea, s-o prind de maini sa nu scape. Poate asa crede ca o tratez ca pe un obiect si sunt un obsedat sexual. Sau incet cu atingeri subtile... Poate asa crede despre mine ca sunt timid... happy
E greu cu sexul pentru ca ma rusinez si incepe sa mi bata inima si clachez stau nemiscat laughing

| troleibuz a răspuns:

Te referi la obsesia pentru virginitate a unora sau sugerezi ca toata lumea ar trebui sa aiba prima relatie sexuala cu o persoana experimentata?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu stiu daca este sadism eu așa am înțeles

| Cheo0S a răspuns:

Acelasi lucru nu se aplica si la baieti numai la fete?

Răspuns utilizator avertizat
| Cheo0S a răspuns (pentru Hyacinth):

Astea de pe TPU sigur nu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Hyacinth):

Ete fleosc, si daca o am de 30 cm si 5 toli ar insemna ca sunt sadic daca vreau sex?

| Anonim5695 a răspuns:

Nu. Mandrie. Ca stii ca pe femeia ta nu o mai avut o nimeni niciodata si esti primul. Plus ca esti bland cu ea si ii arati si ei ca o iubest