| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai buna metode de protejare? va multumesc frumos:*.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul e singurul care te protejeaza atat de sarcina cat si de boli cu transmitere sexuala.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prezervativul (protejat) - (neprotejat dar ca sa se evite sarcina) pilula de 2º zi, pilulele de o saptamana.

| alexutza003 a răspuns:

Va puteti Proteja cu prezervativul sau anticonceptionalele Dar anticonceptionalele sa nu le iei de capul tau de la farmacie ci te duci la un ginecolog pentru ati recomanda niste pastile potrivite pentru corpul tau daca nu te poti trezi reacti adverse sunt mai multe metode dar astea sunt cele mai comune

| simiiii a răspuns:

Bunakiss!
* Prezervativul. Eficienta: 95-98%
* Anticonceptionalele. Eficienta: aproape 100%
* Diafragma. Eficienta: 92-96%
* Contraceptia naturala
. Metoda asta nu prea e eficienta si nici nu se recomanda insa in
cazul tinerelor.happy

| Sonny a răspuns:

Prezervativ, ca si mod primar de protectie, apoi ca si sitem de backup, pastile anticonceptionale prescriese de un medic ginecolog.

| alexam_9916 a răspuns:

Sa nu faci sex!

| altcinevaaa a răspuns:

Prezervativul -accesibil si protectie garantata