| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt pozitiile sexuale care le satisfac cel mai mult pe fete?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Evident cele in care se simt ele cel mai bine!, nu?! pentru ca la noi nu e chiar asa o problema... cred ele! Trebuie incercate mai multe pozitii, pentru ca aparatul genital fem nu e tras la indigo!, nu reactioneaza exact la fel, la stimuli, pentru ca depinde si de ce si cum a invatat! - erotic vorbind! - si de cee a ce simte pentru el, plus conditiile ambientale, motivatiile pentru care "se intampla" sexul, etc... Dar specialistii spun ca pozitia "Woman on top" e printre cele mai gratificante, din ac pct de vedere, pentru ca ii da EI posibilitatea sa controleze ritmul, amplitudinea si profunzimea miscarilor! Totodata, ac poz E recomandata pentru inceput, menajand energia barbatului pentru mai tarziu, cand schimba pozitiile, dar EA a putut astfel deja, sa ajunga la orgasm, (sau aproape!, pentru ca, Atentie!, Orgasmul e Binevenit, dar nu e obligatoriu de "bifat" de fiecare data, CLAR?!) de cateva ori! Atentie la igiena locala si generala, inclusiv manichiura, si prospetimea respiratiei, elemente foarte importante in ecuatia erotico-sexuala! SUCCESSE! Si nu uitati sa si comunicati!, sincer, constructiv, si cu umor - la Purtator!, de Prezervativ Purtator!

| Crisu_8081 a răspuns:

Se zice ca pozitia calaretului(conform multor reviste)...desi nu pozitia conteaza, ci actul in sine...degeaba o pui capra, culcata, deasupra daca nu ii place ce-i faci.bafta la satisfacut!

| NimeniCuActe a răspuns:

Depinde de tine si de ea hombrehappy...

| rosepassion a răspuns:

Depinde d fiecare persoana...

| mirunik16 a răspuns:

Scuza-ma dar este o intrebare stupida.

| camila a răspuns:

Crisu are mare dreptate...important este sa te satisfaca ...nu conteaza pozitia...amn2 tr sa va simtiti bine in toate pozitile nu este una anume in care te simti mai...