| anais13 a întrebat:

Care sunt șansele de o sarcina in perioada infertilă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In prima perioada de infertilitate RELATIVA, cea care (poate sau nu) este situata intre ultima zi a menstruatiei si prima zi a perioadei fertile, posibilitatea de a se putea forma o sarcina in cazul in care ajunge sperma in vagin este apreciata ca avand o probabilitate extrem de mica de 3-4%.
In cea de a 2-a perioada de infertilitate ABSOLUTA, adica cele 10-11 zile care sunt situate intre ziua imediat urmatoare zilei care reprezinta data de terminare a perioadei fertile si prima zi a urmatoarei menstruatii, (d.p.d.v. stiintific si medical) formarea unei sarcinii este in proportie de 99, 99% IMPOSIBILA. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nule.

| Andreeush a răspuns:

Nu prea ai sanse.