| breeze a întrebat:

Cand sunt in perioada fertila si cand in peioada infertila?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat de 28 de zile, primele 9 zile, calculand de la inceputul menstrei, constituie perioada nefertila, urmatoarele 9 zile sunt perioada fertila, la mijlocul careia are loc ovulatia, ultimele 9 zile din ciclu menstrual sunt din nou nefertile. Daca ai cicluri neregulate, nu poti folosi metoda calendarului ca si mijloc de contraceptie.

1 răspuns:
| Andreia1 a răspuns:

Pai dupa ce iti trece menstruatia dupa 2 saptamani esti in perioada fertilabig grin.