| SelenaTpu a întrebat:

Care sunt șansele să rămâi însărcinată folosind prezervativ?
În afara de ruperea prezervativului, ar mai fi vreo situație prin care să se scurgă sperma în vagin?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sansele sunt de 1 %, pot avea loc scurgeri impercrptibile la variatii de volum.Asa ne-am pimenut noi cu fiul nostru de 4 ani, sotul meu spunea ca ar trebui sa ii chemam de nasi pe cei de la durex.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa, daca pui prezervativul intotdeauna inainte sa-l introduci in vagin.

Sansele sa se rupa prezverativul sunt minime daca baiatul este serios si-si cumpara prezervativ de masura corecta, pentru penisul
lui.
Doar un prezervativ mare/larg are sanse sa se rupa, fiind larg se rasuceste pe penis in itimpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.

Prezervativul trebuie sa intre greu pe penis si sa stea perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să alunece prezervativul.

| Miruna333 a răspuns:

Daca in timpul actului sexual prezervativul a ramas in interiorul vaginului sau mai exista sansa sa se scurga sperma din prezervativ.

| SelenaTpu explică (pentru Miruna333):

Am mai auzit cazuri cand prezervativul a fost mai larg si s-a scurs pe langa

| Miruna333 a răspuns (pentru SelenaTpu):

Nu am auzit, dar cine stie. Pentru sex ocazional, prezervativul e recomandat. Daca e vorba de relatie, deja se trece peste.

| Nina74 a răspuns:

Însărcinată nu ramai cu prezervativ niciodată! Doar in cazul in care el se rupe, atunci iei pastila de a 2 a zi! Dar asa nu iti face griji si bucurate de sex cat mai mult!