| irinaaa1998 a întrebat:

Cat costa pastila de a doua zi? E urgent

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Din cate stiu eu in jur de 60 de lei. Si nu poti sa o iei decat de doua ori pe an, dupa aceea nu mai are efect. (Escapelle costa 85-90 de lei, în functie de farmacie, iar Postinor 2 costa 65-70 de lei(.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai pus macar si o clipa intrebarea daca este OPORTUN/NECESAR sa folosesti pastila contraceptiva? Fiindca ciclul tau menstrual este unul NEREGULAT, teoretic este imposibil de stabilit daca poti fi, sau daca esti in mod sigur in situatia de a ramane insarcinata si din acest motiv intr-un astfel de caz folosirea pastilei fara recomandarea medicului ginecolog reprezinta un act IRESPONSABIL deoarece probabilitatea de a fi folosita INUTIL/FARA ROST este foarte mare. Dereglarile hormonale existente pot fi foarte mult accentuate prin folosirea IRATIONALA/INUTILA a pastilei fara recomandare medicala. Gandeste-te de 2 ori si foarte bine inainte de a face o prostie cu urmari care pot fi dintre cele mai grave. Aceste pastile NU se folosesc pur si simplu asa "dupa ureche" cum il taie capul pe fiecare deoarece sunt produse pe baza de hormoni. Sa ai parte de multa sanatate dar si de putina minte!

| mihai69 a răspuns:

Uneori, poate costa infertilitatea definitivă a celei care o ia aiurea, fără să fie sigură că era în perioada fertilă când a făcut sex fără protecție.