| anonim_4396 a întrebat:

Cât de greu vi s-ar părea de întreținut o relație(romantică mă refer) la o distanță de 50 de km unul de altul? Suntem impreuna de câteva luni dar ea o sa se mute și nu stiu la ce sa ma aștept. Carnetul de șofer o sa îl iau in fix 2 luni dacă nu pic la oraș.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Salut! 50 de km nu este o distanta mare asa ca nu ai de ce sa iti faci griji, invata ca sa iti iei carnetul si dupa poti sa o vizitezi cat de des poti.Voi va cunoasteti de abia de cateva luni, trebuie sa mai treaca timpul, considerati aceasta distantare ca un test pentru voi, daca va iubiti distanta nu ar trebui sa fie un impediment ci dimpotriva va intareste mai mult.Succes atat in dragoste cat si in luarea carnetului de sofer ca sa va revedeti cat mai repede!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E unu care merge 200km pana la iubirea vietii dar are masina acceptabila. De tinut nu merge e prea departe

| Sofer a răspuns:

Nu e o distanta mare. Dacă chiar te iubește, relația o sa țină. Unde se va muta?

| Valentina8 a răspuns:

Va fi greu. Desigur ca va fi greu. Doar oamenii cu adevarat indragostiti vor trece peste acest test al iubirii.Cel mai urat va fi cand veti incepe sa simti dorul de a va imbratisa, saruta, de a va privi.
La ce sa te astepti? In primul rand la tot ce nu veti mai putea face. La multe ore pierdute impreuna in fata telefonului pe web. La o durere apasatoare a distantei. La stari precum. nu vei avea chet de nimic sau nimeni. La nopti adormite cu gandul ca sunteti departe unul de celalalt. Cel mai greu va fi sa intretineti iubirea si speranta pe care o aveti pentru aceasta relatie.
Deja iti faci griji, desi inca nu s-a mutat. Deja nu stii cum sa reactionezi. Veti mi mereu curiosi. tu oare cu cine isi petrece ea timpul. ea la fel cu tine. Vor interveni indoieli ca in orice relatie desigur.
Insa, daca e iubire adevarata sau nu, doar cu timpul veti intelege.

| IanaIana9 a răspuns:

De obicei....relațiile la distanță, de orice fel...nu țin mult, dar sunt cupluri care au trecut prin asta și totul e bine la ei.Cel mai important e răbdarea și comunicarea, dacă veți vorbi rar, asta va duce la destrămarea relației.
Dar dacă veți răbda 2 luni și sigur vei lua carnetul de șofer o vei mai vizita din când în când, asta ar putea să ajute la întărirea relației la distanță, deci totul depinde de voi, să aveți răbdare.