| LoveTheWayYouAre a întrebat:

Am avut o relatie destul de vulcanica si plina de mister cu un baiat acum aproximativ o jumatate de an. Ne-am despartit din cauza distantei,insa desi timpul trecea,amandoi am recunoscut ca ne este greu unul fara altul si ca ne dorim sa fim impreuna in viitor,caci acum oricat de mult ne-am iubi,este distanta cea care se opune momentan si am cazut de acord sa asteptam aproximativ un an pana cand el este capabil sa se mute la mine in oras. Cu toate astea,la un moment dat, eu am calcat oarecum stramb si i am zis ca nu ma deranjeaza sa si gaseasca pe altcineva,desi evident ca ma deranja,abia mai tarziu mi am dat seama de greseala pe care am facut o. De atunci, l am simtit foarte deranjat de ceea ce i spunesem si s-a inchis oarecum in el. Parea pierdut,distrus. Mi-a cerut o pauza,iar eu i-am acordat o. Dupa care peste o luna de la acea discutie,mi-a spus ca si-a facut prietena, ca e foarte indragostit de ea...parea foarte convingator. Atunci,eu i am raspuns sec si rece ca am reusit sa trec peste si ca oricum va fi in inima mea.iar el a zis ca fata aia e aproape de el, asa cum eu nu pot fi...voi ce credeti? si-a facut prietena sa ma faca geloasa sau cum vedeti voi lucrurile? Astept pareri happy

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cred ca ti-a ascultat sfatul si atat.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Majoritatea barbatilor se repun pe picioare mai rapid in urma unei deceptii in dragoste si desi inseala mai des, sunt mult mai raniti in cazul in care femeia este cea care a calcat stramb.

E foarte posibil sa fie indragostit de acea fata si ca sa-ti faci sperante degeaba. Meteahna cea mai mare a oamenilor e ca nu-si comunica deschis sentimentele si recurg la tot felul de lucruri pentru a stoarce o reactie de la celalalt, de exemplu sa incerce sa te faca geloasa cu o alta. Dupa cele pe care le-ai spus aici insa, e posibil dar putin probabil sa fie vorba de un tertip al lui prin care sa vada cum reactionezi si chiar sa fi trecut peste.

| h3r a răspuns:

Sincer, a fost cam repede, însă nu prea știm noi exact ce s-a întâmplat între voi...cum comunicați voi, pe ce ton ți-a zis că și-a făcut prietenă...
Da, e posibil să aibă pe altcineva...și nu cred că e vorba de gelozie, nu-l încâlzește cu nimic...
Tu i-ai zis să-și găsească pe altcineva cu gândul la fericirea lui...și el cam a profitat de asta, nu a luptat mai departe.
Sfatul meu este să te îndepărtezi de el, să-l lași liber... pentru că atunci când 2 persoane se iubesc cu adevărat, trec peste toate...și având în vedere că voi ați fost împreună cam juma' de an. mă îndoiesc că vine vorba de prea multă iubire.

Lasă așa lucrurile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce dar paranormalul meu imi spune ca esti foarte geloasa, nu numai tu. Gelozia strica cel mai repede o relatie asa ca mergi la un specialist sa te vindeci

| All3x4You a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca el pur si simplu a trecut peste acest impuls ..ma refer la faptul ca te-a dat uitarii si ca si-a facut o alta prietena pentru ai fi alaturi..si in niciun caz de a te face geloasa.El nu ar avea nimic de castigat ..Eu asa vad lucrurile. Toate cele bune!happy