| radanpetrica a întrebat:

Cat de importanti sunt banii intr-o relatie de cuplu pentru voi.

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

0. asa cum cred in egalitate intre sexe cred si in egalitate privind situatia materiala... ne acoperim unul pe celalalt, etc.
daca nu se poate, aia e, intra in actiune gentlemanul interior happy
bafta

7 răspunsuri:
| RockLegend a răspuns:

Daca ai dragoste, nu iti mai trebuie nimic

| olinka a răspuns:

Adica intr-un cuplu depinde daca sunt casatoriti sau asa,,,,de ex,,intr.o casatorie banii sunt importanti pentru a merge mai departe pentru cit de cit a face o viata mai placuta,,,,,dar asa intr-un cuplu tot sunt importanti dar nu ai pune primii pe ei,,,,,ca cum este o vorba bani ai multi azi,,dar mine nu poti sai mai ai,, dar om o viata trebuie sa ramii,,,, si sa pretuiesti cel care e alaturi de tine,,,,

| mgtow a răspuns:

Eu ma gandesc ca ea pe mine ar vrea sa ma jumuleasca de bani, eu nu as cere deloc bani la fata o sa am serviciul meu si salariul meu propriu.

| forever4you a răspuns:

Nu chiar delocbig grin

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu sunt importanti decat atunci cand ai nevoie de ei.

Si cum partenerul e langa tine sa iti dea dragoste si nu altceva (in mod normal), banii nu au ce cauta in premisele unei relatii!

| alexandrurap a răspuns:

| Vali87 a răspuns:

Cu toate ca as fi tentat sa iti spun ca banii nu sunt importanti in viata unui cuplu, as gresi pentru ca la inceput atunci cand dragostea e mare sa zic asa, chiar nu cred ca banii conteaza, dar daca ajungi ca locuiesti cu partenerul/a si amandoi au niste salarii mici gen 7 8 9 10 milioane fiecare, e greu sa se descurce sa aiba o viata decenta. Si de la bani incep certurile, contrazicerile samd. Si stiu ce spun. Mi-e greu sa cred ca doi tineri n ziua de azi ar putea fi fericiti cu salarii de 9 10 miloane fiecare, sa fim seriosi.
Aaa daca te referi la casatorii/relatii din interes, mai exista asa ceva dar in cazul meu un baiat simplu fara bani, chiar nu conteaza deloc banii. Oricum ca baiat trebuie sa castigi mai multi bani decat fata, eu asa sunt de parere, acum nu generalizez pentru ca stiu cupluri in care fata castiga mai bine decat baiatul si sunt fericiti. Dar asta e parerea mea, baiatul trebuie sa castige mai multi bani decat fata, stii cum se spune Barbatul sa aiba bani si femeia sa fie frumoasa. SI nu sunt de acord cu zicala Banii aduc fericirea dar cred ca banii intretin fericirea intr-o anumita masura mai mica sau mai mare nu stiu exact.