| Theril a întrebat:

Cat de importanti sunt banii pentru voi intr-o relatie?

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Important e sa ne intelegem la fel de bine si cand ii avem, si cand nu ii mai avem.

| Ofiintă a răspuns:

În ceea ce privește un potențial partener, contează să existe iubire, intelegere și respect.
Astea sunt lucrurile care ne fac cu adevărat fericiți. Banii pot veni pe parcurs.

| Ofiintă a răspuns:

Să presupun că stați bine din punct de vedere financiar, ceea ce este un lucru bun, însă, strict în legătura cu relația ta, banii:
- nu te fac să iubesti mai mult persoana respectivă
- persoana respectivă nu te va iubi mai mult
- nu va asigura intelegerea dintre voi 2
- persoana respectivă nu te va respecta stict datorita acestora

| Drimmero a răspuns:

Nu conteaza cati bani are, conteaza sa fie bogata.

Glumesc, nu m-a interesat niciodata situatia ei materiala. Urmaresc caractere, nu lovele

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atat timp cat simti ca iubesti cealalta persoana... ce conteaza cati bani are?

| CostinAlamariu a răspuns:

Deloc importanti. Adultii ar trebui sa fie in stare sa-si faca proprii lor bani si sa nu se astepte de la altcineva sa-l sponsorizeze.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Avem nevoie de bani pentru a trăi. Însă eu personal nu aș avea nimic de comentat sau să mă simt inferior sau superior că unul din noi câștigă mai mult sau mai puțin.Dar să îți dau un exemplu, eu să zicem că câștig mai puțin decât ea și pe deasupra fumez și obișnuiesc să beau, să joc la jocuri de noroc, însă ea nu.Asta nu înseamnă că deși suntem o familie am dreptul să profit de pe urma muncii și câștigului ei și să-mi satisfac aceste pofte nefolositoare.Nu se poate așa ceva.Pentru mine căsnicia=echipă.Așa că să funcționeze bine relația dintre noi îmi aleg parteneră care nu are dependențe din acestea care nu ajută la nimic în dezvoltarea noastră ca și cuplu. Înainte de a întemeia o familie, discutați cu partenerul/partenera despre orice, altfel mai încolo, când posibil să apară și copiii o să fie prea târziu.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Am văzut întrebarea ta https://www.tpu.ro/......u-e-nimic/
Sunteți căsătoriți?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În momentul ăsta al vieții mele, deloc. Dar a te interesa banii nu e neapărat ceva atât de materialist. Abilitatea de a duce un trai bun spune niște lucruri despre tine ca persoană. Nu cred că mă vor interesa vreodată banii în sine, dar ei sunt produsul hărniciei și inteligenței, iar acelea mă interesează.

| AndreeaWTS a răspuns:

N-am înțeles... banii mei sau banii lui?
Nu de alta, dar el n-are... iar ai mei sunt importanți.
Când îi am.

| Psihiatrie a răspuns:

Foarte,fostei i-am mancat si banii si zilele, da-o-n sange.