| Lol_1641 a întrebat:

Cat de importanti sunt banii intr-o relatie! *fundita cel mai bun raspuns*

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Asa cum sunt de importanti pentru tine(sa-ti iei de mancare, haine, sa-ti platesti anumite taxe, sa-ti permiti unele lucruri, etc), tot atat de importanti sunt si intr-o relatie.Adica,tot pentru asta sunt folositi.Doar ca intr-o relatie, tu ca baiat cheltui mai mult(ca platesti sucul, masa fetei, etc), insa pe parcurs, daca relatia devine mai serioasa, si fata respectiva nu se uita la banii tai, o sa impartiti toate cheltuielile in mod egal.Si atunci banii numai st o problema.Sunt de parere ca intr-o relatie, e bine ca ambii parteneri sa fie independenti din punct de vedere material, financiar.Asa numai apar probleme(cel putin un baiat in cazul asta nu se mai gandeste ca fata sta cu el pentru bani). Deci, banii nu sunt asa importanti intr-o relatie.Imortant e sa va intelegeti voi bine, si cu timpul ve-ti avea de toate, inclusiv bani.

20 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Excluzand relatia care se bazeaza pe sentiment(iubire), in toate celalalte relatii ce au, drept fundament, alte motivatii, banii sunt importanti atat pentru alegerea unei relatii cat si pentru intretinerea ei!

| Barajag a răspuns:

Cine a spus ca banii nu aduc fericire, a gandit bine, insa daca stam si ne gandim mai bine, banii sunt folositori indiferent ca avem o relatie sau nu, insa nu sunt importanti.Banii vin si se duc, insa nu poti avea mai multe relatii.Bafta!

| Vizitiul a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt infimi. Important este ca intr-o relatie de iubire sa domneasca onestitatea, respectul, confienta si sentimentele de iubire omogene, toate astea sa fie viceversa, astfel de confruntam cu o relatie de" iubire " patologica. Cu banii poti cumpara doar sex mecanic, niciodata sentimente, ci doar mimarea lor (in unele cazuri, cunosc o gramada de oratori talentati.) Intr-o relatie nu te poti bizui pe un lucru de care nu esti sigur tot timpul, care azi il mai, iar maine nu, adica banul. Toate bune.

| Dizzydizz a răspuns:

Sunt si ei importanti dar mai imp e dragostea.
Momentan banii fac cam 20% in relatie.Am 18 ani si nu am nev in special de bani. Dar cand voi avea mai multi ani voi vrea ca baiatul sa aiba oarecum bani, pentru ca apar mai multe necesitati.Asta nu inseamna ca daca nu n-are bani numai stau cu el.

| Nimic special a răspuns:

Sincer foarte importanti, daca e cazul sa te intretinahappy, trebuie baniihappy. acum totul se bazeaza pe banii.

| cosmin_2318 a răspuns:

Cea mai importanta este iubirea intr-o relatie. dar stii cum se zice "dragostea trece si prin stomac" deci sunt si bani importanti (suntem dependenti de ei )

| pauladrian a răspuns:

Sunt importanti pentru strictul necesar si pentru altele... dar nu trebuie pus mai mult accent pe bani decat pe relatie.

| TheOriginalUser a răspuns:

Depinde.

pentru mine nu sunt importanti happy

ce relatie e asta pe bani raised eyebrowsbig grin

in niciun caz nu una sincerawinking

| mika a răspuns:

Nu's deloc importantiilaughing

| Luv you a răspuns:

Banii nu sunt extraordinari de importanti in o relatie. Mai importanta e intelegerea si afectiunea. Au si ei totusi o mica parte, dar se poate si fara bani. Succes! :*

| AdiSR a răspuns:

Bani nu ar trebuie să fie deloc importanţi într-o relaţie. Cei care nu au bani nu se mai iubesc? Doar că în ziua de azi trebuie să ai ceva bani.

| STARRINGDiva a răspuns:

Ultimul lucru important intr-o relatie sunt bani! Daca exista intelegere comunicare iubire si sinceritate, pe urma se pot face si bani! Dor impreuna se poate reusi Daca esti sarac prin iubire ajungi bogat!

| STARRINGDiva a răspuns:

Ultimul lucru important intr-o relatie sunt bani! Daca exista intelegere comunicare iubire si sinceritate, pe urma se pot face si bani! Dor impreuna se poate reusi Daca esti sarac prin iubire ajungi bogat! Sunt multe alte lucruri importante decat bani Bani ii poti pirde si recastiga dar daca iti pierzi dragosta, ...no mai poti recastiga :-)

| Relax a răspuns:

Sunt importanti nu foarte mult dar sunt...pentru ca sa stii ca de multe ori alunga monotonia.Sincer eu cand ma plictisesc sau fac 1-2 luni acelasi lucru cu prietena mea ma plicti.Si atunci plec un weekend undeva si dp aia tot ii super, ne petrecem tp doar noi 2 si ne cam improspateaza

| DaNNuTzz a răspuns:

Pai o relatie nu se pazeaza pe bani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sint importanti decit pentru cei care urmaresc relatia ca scop in sine pentru a obtine placeri usoare dar nu mai poate fi vorba de dragoste din partea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar o intretin...
http://oracolul.net

| dsada a răspuns:

Depinte daca partenerul/partenera sta cu tine pentru bani

| lorredanna a răspuns:

Banii nu conteaza intr o relatie atata timp cat exista iubire, nu trebuie sa ai bani ca sa fii fericit cu o persoana. iubirea este mult mai importanta.degeaba ai bani daca nu esti fericit.

| missdany a răspuns:

Nu cel mai important, insa destul de important))