| RoBeRTin321 a întrebat:

Cat de mare trebuie sa imi fie penisul la 13 ani? Nu radeti va rog laughing Sunt curios.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lungimea penisului trebuie sa fie dublul varstei adica 26 cm

| MadRabbiT a răspuns:

Cat degetul mic! sau aratator

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana la atingerea varstei de deplina maturitate care este considerata ca fiind intre 18-20 de ani la barbati, de obicei cresc toate organele corpului uman, insa este imposibil de anticipat si care sunt acestea dar mai ales in ce masura se vor dezvolta in continuare. In concluzie este posibil ca si penisul tau sa se mai alungeasca posibil chiar cu 2-5 cm, dar s-ar putea la fel de bine sa creasca cu totul imposibil de a fi intuit in acest moment. Dimensiunea penisului tau in stare erecta la aceasta varsta ar putea sa masoare intre 10 si 12 cm (cel mai probabil) insa depinde foarte mult si de dezvoltarea ta fizica. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani, penisul ar trebui sa aiba sub 13 cm. El continua sa cresca pana pe la 18-20 ani si ajunge la marimea dorita(sub18-20 cm).

| LoveSleep a răspuns:

Nu trebuie.
Depinde de felul în care te dezvolți și de cum te 'înțelegi cu pubertatea'. Poate să-ți crească încă 2 cm până pe la 20 de ani sau poate să-ți crească mult mai mult.
Deci dacă tu îl ai de 12 și colegul tău îl are de 18, s-ar putea ca peste câțiva ani tu să-l ai de 20 iar el de 19.
Am exagerat un pic cu numerele. Visam și eu.

| RobertMoon a răspuns:

Mărimea penisului trebuie să fie ca cea a anilor, adica tu ar trebui să ai un penis de 13 cm, penisul creste până la 20 21 de ani, deci oricum nu ar trebui să te preocupe mărimea penisului deocamdată, deoarece tu nu fuți.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu te supara ca intreb, vorbesc chiar serios dar ce importanta are asta? nu inteleg eu care am 15 ani nu ma preocupa asta dar pe tine da.

| AlexTke a răspuns:

Daca iti ajunge la fund, inseamna ca esti deja barbat!