| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru o fata aspectul fizic al unui baiat (sa fiu mai exact fața)?
Si daca conteaza, atunci ce alte calitati mai poate dezvolta pe langa aceasta un baiat care poate vrea ca sa compenseze?
Acuma vreau sa adaug inca ceva la intrebare: acest aspect m-a derutat foarte mult de-a lungul timpului si am ajuns sa nu mai inteleg NIMIC.
Sa va spun si de ce: eu nu sunt un baiat super frumos si nici nu am vreo super inteligenta, sunt un om normal zic eu, mereu am primit ca rating (cum arat si comportament nota 6, poate chiar spre 7).
No acum, eu sunt genul de om care zice: chiar daca situatia poate nu e cea mai roza vreau sa fac tot posibilul sa o imbunatatesc, asa ca mereu am cautat sa devin mai bun in mai multe arii.
Acuma mult timp am crezut ca fetele se pot indragosti de tine doar daca esti un 9+ : aveam o colega de banca pe care am placut-o la un moment dat si imi aduc aminte ca mereu imi zicea de baietii frumosi pe care ii place si eram gelos tare ca nu puteam sa o fac sa ma placa dar mi-am acceptat soarta la un moment dat.
Bunn, acum vine plot twistul si anume: pe fata asta am vazut-o la un moment dat ca avea un prieten care nu arata super bine si eram ceva gen: cum de ea care cauta frumusetea s-a combinat cu baiatul acesta?
Dupa asta am un prieten, omul nu e deloc frumos si are o prietena foarte frumoasa (si chestia asta iar m-a dat peste cap, adica cum de a reusit sa faca asta daca nu arata deloc bine, ce secrete are?).
Acuma nu mai stiu ce sa mai cred si in plus am vazut multe cupluri: el frumos, ea nu prea si invers.
Daca frumusetea e numarul 1 cum de exista astfel de cupluri? Traiesc cumva dintr-o obligatie unul cu celalat, nefericiti aspirand spre alta persoana mai frumoasa?
Imi doresc sa aud cat mai multe pareri de la voi, mereu mi-am dorit sa discut cu cineva asta dar nu prea am acum cu cine, decat aici cu voi rolling on the floor

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fetele mint mereu cand spun ca caracterul conteaza, drept dovada de iti privesc poza inainte sa vorbească cu tine? Am facut mai multe experimente pe aplicați de dating toate se uita la poza ta in functie de ia iti da ocazia sa o cunosti, la fel e si real, fetele au mai multe pretenti ca baieti am văzut urate de 5 care vor barbati de 10, niciodata sa nu crezi in femei ce spun ele e vrajeala si ipocrizie, minciuni, fizicul mai ales fata contează mult

| Violleta2022 a răspuns:

Frumusetea exterioara nu prea conteaza, ca nu asta cautam noi la baieti, ci un suflet cald, un om bun, placut, respectuos, iubitor, atent, curat samd.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Vrajala! Toate vreti unul care sa arate si ok,ca sa nu nasteti copii urati! Si e ok sa faceti asa,nu va condamn,dar nu mai raspanditi minciuni! Eu nu stiu cum arata el! Poate sa arate bine, poate sa nu! Daca arata bine isi va gasi usor femeie, daca nu, nu! Este ceva biologic ca oamenii sa vrea sa se cupleze cu persoane atragatoare, ca sa dea nastere la copii atragatori care sa duca mai departe numele familiei! Asa este de la inceputul vietii pe pamant si asa va fi mereu!

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca esti copilas mic, fara pic de experinta in viata.
Cum iti epxlici ca 80% din populatia globului care nu-i o frumusete, au totusi partneri si familii?
Este ceva adevar in frumustea care te atrage, dar ai nevoie sa cunsoti omul in profunzime, fiindca nu totdeauna omul frumos ti se potriveste tie, iar in final te alegi cu cineva mai putin frumos pe afara, dar foarte frumos la interior, pentru ca asta iubim la oameni, ceea ce sunt ei de fapt, in realitate, in mintea lor, in comportamnetul lor, nu o carcasa goala, dar furmoasa.

| alexalx1234 a răspuns:

Conteaza 100%, dar la fel de mult conteaza si banii si ce fel de masina ai. Cu astea atragi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca conteaza cel mai mult! Eu pana la 17 ani nu am avut prietena, si nici nu cred ca boi avea! Sunt tocialar prin aspect si prin hobby-uri! Acum tu, daca ai spus ca arati de un 6 spre 7 ar trebui sa fie bine! Faci sport, iti ingrijesti stilul(haine misto, freza potrivita.)Bafta la femei, ce pot sa-ti mai spun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata conteaza cel mai mult***

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata prea putin, corp conteaza. Atitudine conteaza si caracterul carisma conteaza. Nu fata. Ca nu aia atrage doar corpul, si ce scoti pe gurã, fã sala si dezvoltati umerii, spatele si fundul in special. O sa observi privirea animalistica din partea fetelor.

Tii se pare tie ca una e frumoasã ai ala e urat. Ambii aratã la fel. Ca nu ai mai vãzut in viata ta o femeie care aratã bine si sa vorbesti cu ea.

| Veltorb a răspuns:

În funcție de fată poate conta mai mult sau mai puțin, multe fete preferă un băiat care se va comporta frumos cu ele