| diiiiiannnnaa a întrebat:

Cat de rau doare primul contact sexual?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Depinde... Eu, de exemplu, nu am avut nici durere, nici sangerare...doar emotii!
Dar am auzit de la prietenele mele ca nu este o durere puternica, e mai mult o usturime, care dureaza o secunda, si dupa aceea... bine ai venit in lumea femeilor(ca domnisoara nu mai esti)!
Nu-ti fie frica!
Nu se moare din asta!

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fete?
Durerea e nu e imposibil, daca folositi prezervativul nu va fi asa de mare.
DUrerea depinde de himen.
E diferit de la fiecare fata, poate sa nu o doara deloc poate sa o doara.
Sanatate.

Byebye

nony
| nony a răspuns:

Yes. iubesc fetetele virgine care s-au saturat de virginitatehee hee. go girl.si ce daca doare ca draq.importanta e senzatia si emotia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai himenul mai gros..., nici nu te incumeta.doare al dracu de tare.sincer.brrrr! rolling on the floor

| Leea1234 a răspuns:

Mai, enigma, lasa fata ca o sperii!
ce vrei sa moara "fata batrana"?
nu-l asculta, ca doar nu e femeie sa stie!
el doar intra si iese...

| BUBULINA a răspuns:

La fel ca andrutzza
nici la mine nu a fost durere si nici sangerare
nu te speria

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Durerea nu e obligatorie, ci ea depinde foarte mult de cat de excitata vei fi, incalzita si lubrifiata, de cata experienta cu Petting, sau fara, ai dinainte, gradul de elasticitate al vaginului, grosimea himenului, si daca a mai fost patruns anterior, de ob, degete sau jucarii, etc... De asemenea, sangerarea masiva nu e obligatorie, ea putand varia de la 2-3 picaturi, la deloc! Mare atentie la igiena locala si manuala, si la preludiul corespunzator!, atmosfera, muzica, lumanari parfumate, un pahar de vin rosu, sau sampanie, pentru relaxare=dezinhibare... Success!

| snepy a răspuns:

La primul contact sexual nu conteaza durerea, ci cu cine o faci ca apoi sa nu regreti happy cat despre durere, depinde de persoana. oricum durerea e slaba, o sa fi atat de excitat/a incat o sa uiti de durere si o sa savurezi fiecare secunda cu partenerul/a

Intrebare pentru cei care raspund, de unde stiti voi ca defectx este fata sau baiat? credeti ca baietii nu se tem?

| wannabe a răspuns:

Nu doare deloc. daca aveti amandoi rabdare in timpu actului sexual. cel mai bine e sa fii tu deasuprawinking si sa folositi mult lubrifiant si un prezervativ

nony
| nony a răspuns:

Dar fetele care nu v-a durut.baietii aveau altceva in loc de penisuri. ceva ce semana cu niste pixuri sau surcele de pomhee hee?

| BUBULINA a răspuns:

@nony periute de dintilaughing

| asya a răspuns:

Eu am fost foarte excitata si tot m-a durut! am simtit o intepatura care mi-a traversat tot corpul apoi...cand m-a penetrat de tot ma durea...adica mai de graba ma deranja! cel mai bine era sa stau deasupra pentru ca, controlam miscarilebig grin...insa eu il iubesc pe baiat si nu am avut niciun regret, ba chiar ma simteam ff bine dupa actul sexual! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza tandretea partenerului EB

| M.J. a răspuns:

Depinde de fiecare fata...pe mine m-a durut f tare si am sangerat si a doua si a treia oara cand am avut contact sexual, ustura, iti tremura picioarele, nu mai poti sta in fund(ma ref la mine). dar mai bine nu ne intrba pe noi, incearca si-ai sa vezi.sa ne povestesti cum a fost.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off topic:in ultimul timp am vazut numai topicuri de genu peste tot...si culmea toate sunt scrise recent...deci curiozitatea si teama de necunoscut ne mananca... e un lucru bun ca devenim din ce in ce mai deschisi in discutii si stim sa dam un sfat...
on topic:habar nu am(nu sunt fata)... oricum ma documentez foarte mult...bafta la raspunsuri!

| diiiiiannnnaa explică:

@snepy - sunt fata big grin laughing

| vykkusor a răspuns:

Depinde foarte mult de fata. Daca ea este mai sensibila, atunci durerea este mult mai mare si la moment nu-ti creeza nici o satisfactie, s-ar putea ca si in urmatoarea zi sa nu sa se simta bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ufff...eu nu am avut niciodata un contact sexual ...am 18 ani...desi il iubesc foarte mult... vb mult despre asta dar ma sparie gindul despre durere...nu stiu ce sa fac

| Liada a răspuns:

Buna pentru toti...am 18 ani si nu am avut contact sexual... sad ...persoana iubita e mult mai mare desi ma incurajeaza mult..., vorbim foarte mult despre asta dar singurul gind la durere ma omoara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat dureaza durerea de la primul act sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu cat de tare doare? :-s nici eu nu am avut nici un contact sexual pana acum...sad Prietenul meu este mai mare imi promite mereu ca o sa aiba grija sa nu ma doara si etc... dar mie tot mi-e fricacrying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U ma sperie gandul ca doare... dar vreau sa mai astept sa imi cunosc mai bine partenerul...si nu se stie niciodatawinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pain releases endorphins"...deci tot raul spre bine happy

| marika a răspuns:

Hmm, eu am facut-o prima data la 20 si am crezut ca o sa mor de durere, desi eram pregatita corpul meu nu ma asculta... dar durere nu inseamna nimic atunci cand cu adevarat doresti sa devii femeie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa zic ca doare tare. dar totusi.pe mine m-a durut nu pot sa zic exagerat. dar incearca. te asigur ca te simti fff bine ...mai ales daca o faci cu persoana iubita.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu zic asa incercati prima data sa va jukati putin degete masturbari sex oral, dupa astea sigur vei fi relaxata si "uda" si contactul va fi mult mai comfortabil si folositi ori pozitia misionarului ori on top dar asta poata sa doara un pic pentru ca stai cu toata greutatea pe penisul lui si de asta askm succes sa intri sa ne povestesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usor si bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum este si imi este tare frica... o sa doara tare?crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primu meu contact sexual...doare dar nu asa de tare...
nici macar nu eram pregatita, nu programasem nimic. s-a intamplat pur si simplu
si acum merge mult mai bine relatia dintre noi doi...
e minunat sentimentu ala:X...
si mie imi era frica ca ma doare. i-am zis sa aiba grija
s-a purtat atat de tandru si de a fost atat de atent.
va doresc bafta:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am avut inca primul contact sexual si mi-e frica pentru ca si iubitul meu e virgin... dar consider ca daca va iubiti si simti ca esti pregatita nu ar trebui sa te mai gandesti la durerehappylasa totul sa vina de la sine fara emotii happy Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Defectx, eu am aproape 15 ani si acum o luna am avut primul contac sexual.nu vreau sa te sperii dar cu toate ca partenerul a fost foarte dragut, atent, bland. m-a durut fff rau. aveam o durere de la vagin pana la calcaie, dar de sangerat.nu am sangerat deloc.acum depinde si de starea ta de spirit, depinde destul de mult si de grosimea penisului partenerului si depinde si de himenul tau.pe una din prietenele mele(singura care nu mai e virgina) nu a durut-o deloc.asa ca incearca si ai sa vezi.sa ne povestesti cum a fost. dar ai grija! trebuie sa va iubiti mult pentru a avea primul tau contact sexual.nu de alta.doar ca s-ar putea(adica vreo 90% e posibilitatea) sa te indragostesti pana peste cap de el sau s-ar putea sa devina si o obsesie.asa ca ai mare grija.mult noroc!