| jfdyhkv684 a întrebat:

aseara am avut primul contact sexual si de atunci ma doare zona intima foarte tare, sfaturi?

4 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Ce esti baiat sau fata? daca esti fata da e normal sa te doara asa la inceputul activitatii sexuale! mai cu seama daca baiatul a fost mai brutal daca esti baiat nu ar fi motive de durere!

| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul dezvirginarii toti muschii din vaginul tau au fost supusi la intindere ceea ce se transforma intro febra musculara care va necesita cateva zile (2-3) de odihna.In aceste 2-3 zile ai putea face niste bai cu apa calduta deoarece in general starea si senzatia de durere este transferata si labiilor mari. Ai putea folosi o crema hidratanta cu efect racoritor. La fel de mult ajută şi masajul blând la nivelul musculaturii afectate sau metoda băbească a băii cu apa sarata la nivel local nu trebuie ignorată. Un sfert de oră petrecut în cadă va duce la relaxarea şi la reducerea tensiunii musculare. Medicamentele antiinflamatorii nonsteroidiene precum aspirina sau ibuprofenul reduc temporar durerea. Multa sanatate.

| SkyPilot a răspuns:

Ia ceva impotriva durerii, altceva nu ai ce sa faci. Trebuie sa faci exercitii;)
Vezi aici posibile cauze:
http://www.sitemedical.ro/......ratamentul

| Masochistul12 a răspuns:

E normal, ia ceva pentru durere, o sa iti revi.