| perytherm a întrebat:

Cat de repede se poate depista o sarcina dupa conceptie?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina facut din urina e sigur la minim 21 de zile de la conceptie daca e facut din prima urina de dimineata si vreo 3 zile mai tarziu daca e facut din urina de peste zi.
Analiza de sange (gonadotrofina corionica umana) se pozitiveaza la 10-12 zile de la conceptie, dar mai sigur ar trebui facuta la 14 zile.

| pisoias29 a răspuns:

La o saptamana de la intarzierea menstruatiei

| Amelia87 a răspuns:

In primele zile de intirziere a menstruatiei. De obicei la 2-3 saptamini de la conceptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să treacă cel puțin 7 zile de la concepție pentru a putea face un test de sarcină cu un răspuns elocvent.
Pa, pa.