| sticks_2956 a întrebat:

Cat la % conteaza personalitatea intr-o relatie?
[parerile sunt impartite]

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Personalitatea în sine nu e obiect de importanţă.
Compoatbilitatea de personalitate, pe de altă parte, este subiect de importanţă.
Pentru mine contează cel mai mult ce-ai în cap, cum gândeşti, cum te exprimi, cum reacţionezi în anumite situaţii şi cum văd eu astea, adică, mai pe scurt compatibilitatea de personalitate.
Apoi urmează minimele cerinţe fizice pe care le am eu (greutate sub 120 de kg, peste 55kg, vârsta peste 16 ani, absenţa bolilor grave transmisibile sexual - HIV, Hepatite, sifilis - şi înălţimea peste 150 de cm) şi la final compatibilitatea sexuală.
N-aş putea să-ţi dau cifre exacte pentru că mă feresc de introducerea cifrelor în dragoste, acestea fiind fundamental relative şi subiective.
Ideea e că e de mare importanţă pentru mine compatibilitatea de personalitate. Şi, având în vedere cerinţele scăzute în celelalte două aspecte, îţi poţi da seama cam cât de important estewinking.
Salut.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Personalitatea intr-o relatie trebuie respectata de partener dar in acelasi timp trebuie sa nu devii prea rigid in gandire, comportament.Nu ti-as da procente, pentru ca mai importanta e armonia personalitatii intr-un cuplu!

| AnonimA a răspuns:

Buna un 70%

kiss

bafta

| mihaibr11 a răspuns:

Buna! 90% cel putin. Daca luam in calcul ca toate gesturile, felul de a vb, de a se manifesta, toate bucatica cu bucatica, alcatuiesc personalitatea.

| Tiberius a răspuns:

50% personalitatea 50% aspectu fizic.

| đ a răspuns:

Vreo 70%. vreo 5-10% felul in care arata apoi compatibilitatea si relatia sexualawinking (cel putin pentru mine)

| Șâret a răspuns:

100%, de fapt pentru mine asta e tot ce conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca 80 %.
E greu sa fi cu o persoana care are aceias personalitate ca tine.
Tu sa fi capoasa el capos, tu sa fi orgolioasa el orgolios.
E greu, eu ma cert cu iubitul din orgoliu mai mereu.
Si daca las eu de la mine, lui ii trece supararea dar partea a doua ca ma supar eu laughing.
Doi rasfatati, ce sa ne faci laughing.