| Bya_9647 a întrebat:

Cat timp trebuie sa stau in casa in conditiile in care aseara am fost muscata de caine?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce caine te-o muscat, stii daca a fost vaccinat antirabic? Daca nu a fost vaccinat, atunci de urgenta la medic si va trebui sa faci niste injectii (foarte dureroase, dar necesare) cu ser antirabic. Rabia - sau turbarea - este o boala foarte periculoasa, poate fi chiar si mortala pentru om.

| HotChoclate a răspuns:

Toata viata.adio.sad

| TommyMiller a răspuns:

Stai in casa pana pleaca câinele...altfel te musca iar

| MrSaxoBeat_8951 a răspuns:

Trebuie sa te duci cat mai repede la spital sa iti faca injectia acceia. antititanus, sau ceva de genu su is sigur a patit-o si un prieten de al meu si s-a dus imediat la spital pentru injectiewinking

| EmiliaEmy3030 a răspuns:

rolling on the floor) nu trebuie sa stai in casa daca ai fost muscata de un caine, doar du-te la medicul de familie vb cu medicul si sigur te trimite la un spital pentru un vaccin sau iti face el... daca stai asa cine stice ce patesti.