| CatrinaAndreea a întrebat:

Revin cu o nouă întrebare. Am fost muscata de un caine si am fost sa fac vaccinul aseara si acum am cateva simptome de raceala, durere a muschilor, durere in zonă, oboseala si putina febra. Eu ma gandesc ca sunt reactii ale vaccinul, dar oare trebuie sa ma îngrijorez? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reactii adverse de la vaccin. Vor trece cu timpul. Numai daca nu ai alte probleme.

| Ciprian09 a răspuns:

Poate sa fie doar o raceala, sau gripa! este sezonul lor! nu pune doar raul inainte! ia medicamente pentru raceala si gripa, paracetamol, fervex etc etc! sanatate multa!

| CatrinaAndreea explică (pentru Ciprian09):

Deci pot lua fervex sau paracetamol? Nu stiu daca e ok sa iau alte pastile