| Dizzydizz a întrebat:

Cat timp vorbiti cu prietenii vostri pe zi? Ati vrea sa schimbati ceva?
Ce parere aveti despre persoanele care isi petrec mai mult de jumatate din zi cu partenerii?

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai de schimbat as schimba cateva lucruri la el dar totusi il accept asa cum e; i-as schimba anturajul, are niste prieteni...
Pai el lucreaza 12 ore pe zi, 6 zile din saptaman, eu sunt la scoala, dar totusi ne facem timp sa vorbim si sa ne si intalnim, din fericire stam destul de aproape unul de altulhee hee.
Pai, el ma suna destul de des in timpul zilei, dimineata, in pauze cat sunt la scoala, seara, il mai sunt si eu in timpul zilei dar mai rar, el de obicei ma suna cam de 10 ori pe zihee hee, avem conversatii dese dar scurte ca durata in timpul zilei, adica sa vada ce fac, unde sunt, sa imi auda voceahee hee, cam asa si nu poate vorbi prea mult ca e in timpul serviciului si ma ma suna cand ia o pauza... apoi seara la 7 termina treaba, si ma suna pe la 8 si ne intanim si duminica ne vedem toata ziua, in timpul saptamanii ne vedem aproape in fiecare seara.Si cand nu e la lucru ne vedem ziua. Apoi cand vin acasa de la el ma suna sa vada ce fac, una, alta si atunci vorbim cam vreo jumatate de ora si cand merg la el stau cam in jur de 4-5 ore la el, dar uneori mai mergeam dimineata cand nu era la lucru si vineam seara tarziuhee hee, ne place sa petrecem mult timp impreunahappy...
Pai cei care petrec mai mult de jumatate din zi cu partnenerii. ce parere sa am? E ok, doar ca uneori e nevoie de putina intimitate si libertate, in plus sa nu intervina si monotonia; dar totusi daca 2 se iubesc, e foarte bine sa stea cat mai mult timp impreunabig grin.

| Alyyynu a răspuns:

Pfoai o sa spuneti ca nu am gasit eu persoana potrivita, dar m-am despartit de cateva ori dintr-un motiv banal.
Devenise prea stresanta cu telefoanele, mesajele... e cam aiurea sa te intrebe "ce mai faci" in fiecare ora. Stiu ca ma iubeste, dar vreau si eu un pic de libertate(un pic mai multa laughing )
Deci in opinia mea, sa vorbesti mai rar, creeaza atractie si o dorinta mai mare data viitoare cand o vezi.

Cele care isi petrec mai mult de jumatate de zi.
Hmm. ori sunt logoditi, ori casatoriti, ori e o relatie serioasa de s-au mutat impreuna. Pentru o relatie "sex only" e aiurea.

| Irmmma a răspuns:

Pai eu imi petrec majoritatea timpului cu prietenii.Ma simt foarte bine cu ei. dar tu?

| roxy_9087 a răspuns:

Nu stiu cat timp. dar vorbim destul de multbig grin
eu mi'as petrece tot timpul cu el dar trebuie sa inteleg ca nu e "normal" chatterboxsigh pentru ca trebuie sa mai iese si cu prietenii si eu cu prietenii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesc destul cu el, cam 2 ore pe zi, uneori si mai mult, depinde cat am eu de invatat pentru.scoalahappy
Fiecare petrece cu persoana iubita cat timp vrea, dar mi se pare ca de la inceput sa petreci mai mult de jumate de zi cu el/ea nu e prea bine.asa deja incepi sa nu mai acorzi importanta meritata si sa devina rutina.rutina care poate duce, uneori, la despartire...