| anonim_4396 a întrebat:

Cate limbaje ale iubirii credeti ca exista? care e reteta succesului intr-o relatie? eu spun ca invatarea si respectarea limbajului celuilat.asa doar relatia va dura.voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Este intr-adevar foarte important sa cunosti omul de langa tine si sa stii mereu ce abordare sa ai.
Pe de alta parte nu cred ca celelalte aspecte pot fi minimalizate : respectul, iubirea, intelegerea, iertarea.
Cred ca trebuie sa ai cate putin din toate si cred ca cel mai mult trebuie sa ai toleranta si intelegere. Daca lasi orgoliul sa intre in relatie, e pierduta din start. Trebuie sa faci compromisuri si sa stii sa ierti.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu cred ca dragostea e examenul pe care trebuie sa-l dam in fiecare zi si sa-l luam cu brio, nu e suficienta doar nota de trecere...
Si relatia va rezista oricat.

| CoquineNoire a răspuns:

Reteta succesului intr-o relatie este sa stii sa dai motoare verticale, orizontale si d-alea supranaturale.

| Awesom a răspuns:

Iubirea=sex+incredere+sinceritate.

| Dariusuu a răspuns:

Când ajungi să oferi necondiţionat şi îi vrei binele pe orice plan atunci poţi spune că ai o relaţie serioasă şi frumoasă.

O zi frumoasă îţi doresc.

| Alcyon a răspuns:

Mereu am spus ca o relatie e ca o gradina. Daca nu o ingrijesti apar buruienile si iubirea se ofileste.

| lollipops a răspuns:

Condimentele