| Iuliaaaaaa16 a întrebat:

Exista profilui de facultati bazate pe invatarea si analizarea limbajului corpului?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Da, la psihologie înveți și despre asta. Dar nu exista o specializare doar pentru asa ceva

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Vrei o facultate întreagă pe tema limbajului corpului? Poate la unele facultăți (psihologie, etc) există vreun curs care să aibă un capitol despre acest subiect, dar în niciun caz nu poate exista o facultate care să aibă asta ca obiect principal.

Este ca și cum ai vrea o facultate dedicată studiului strănutului.