| SamsungElectronics a întrebat:

Câți sunteți singuri în ziua de astăzi?

De exemplu câți sunteți care nu au iubita?

Și dacă nu aveți, ați dori sa aveți sa va împărtășiți lucrurile cu cineva drag și sa fie mai frumos în unele situați?

Eu pana acum nu mi-am găsit pe nimeni tot ca am 20 de ani, am cautat dar ca am dat de multe fete în care erau deja relație, și la alte fete le plac de alți băieți, eu am ieșit cu multe fete doar ca fetele respective plăceau pe altcineva, în general ma înțeleg foarte bine cu acele fete și îmi dau mesaj și ma chem prin oraș, și ies cu ele de fiecare data, doar ca nu îmi găsesc și eu pe cineva, mulți prieteni de ai mei au iubite și îi văd prin oraș cu ele.

Ce ma sfătuiți

20 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu sunt singur și am peste 40 de ani și iubesc sa îmi trăiesc viață prin distracții cu tovarășii mei, străbat multe cearșafuri și nu mă leg decât în relații de maxim 2-3 luni. Financiar o duc excelent, nu mai am nevoie de nimic. te sfătuiesc sa iti trăiești tinerețea la maximum și sa străbați cât mai multe cearșafurile. Dacă vei vrea sa te insori, după însurătoare viață ta va lua sfârșit...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui să cauți.

| dullcat a răspuns:

Buna. Nu te-as sfatui sa apelezi la retele sociale pentru dating. Majoritatea cunoscutilor care nu au partener se plang de acestea, ca sunt superficiale si dau acolo peste persoane cu acelasi caracter, pierzandu-si astfel timpul si energia. Prea putini isi gasesc serios, cu adevarat pe cineva in urma acelor interactiuni. Majoritatea sunt acolo pentru distractie sau adunat followeri pe alte retele de socializare.

Te sfatuiesc sa lucrezi la propria persoana, sa mai citesti putin astfel incat sa iti imbunatatesti modul de exprimare, sa iti gasesti un hobby sau ceva interesant care sa te defineasca si despre care sa poti vorbi cu placere. Oamenii care vorbesc detasat, cu placere si incredere despre ceva al lor, sunt foarte atractivi daca dau peste persoanele potrivite.

De asemenea, cred ca este benefic sa iesi cu prieteni care au la randul lor prieteni care isi cauta pe cineva. In felul acesta interactiunea e mult mai umana si ai de castigat mai mult daca vorbiti fata in fata, decat pe internet unde risti sa fii judecat dupa profilul de Facebook, etc. Sau unde te poti confrunta cu fenomenul de ghosting sau sa porti o conversatie care, desi ar dura jumate de ora in viata reala, online dureaza cateva zile, fiindca nu se ofera replicile in timp real.

| Celcestietot a răspuns:

Te sfatuiesc sa ai atitudine.

| Hammurabi a răspuns:

Numărul de băieți care n-au iubite e aproximativ egal cu numărul de fete cate n-au iubiți.
Care e problema voastră de nu vă găsiți prietene, sau problema lor de nu-și găsesc prieteni?
Că musulmani nu suntem, să zici că un bărbat poate avea 20 de femei, iar atunci 19 bărbați rămân fără. laughing
Eu nu prea cred că toate fetele pe care le întâlnești tu sunt cuplate.
Și nici nu cred că toate sunt zâne și așteaptă feți-frumoși.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu sunt intr-o relatie, si nu caut sa fiu. Nu am planuri care implica parteneri de viata, casatorie sau copii. Nu ma deranjeaza cand vad alte persoane intr-o relatie, nu simt gelozie sau altceva, pur si simplu nu imi pasa si nu mi-a pasat niciodata de relatiile romantice. Ce ma deranjeaza pe mine e atunci cand cineva ma intreaba de relatiile mele romantice, lucru care nu ii priveste pe ei, si nu vad de ce se baga si sunt uimiti cand le spun ca nu caut asa ceva.

| LordCristobal a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te demoralizezi si sa nu iti faci griji aiurea ca nu ai prietena.O sa se gaseasca si pentru o fata potrivita.
Dar acum cand esti tanar ar fi bine sa ai mai multe de o noapte pana cand te insori trebuie sa ai o viata sexuala mai diversa.

| anonim3247 a răspuns:

Voi dacă stați în case și vă uitați pe internet e și normal să fiți singuri.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Nu știu cum e la voi în orașe dar Bucureștiul parcă e plin de fete și femei.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

1.Eu
2.Nu
3.Nu avem ce sfat sa-ti dam

| AdioTPU a răspuns:

Pe moment te sfatuiesc sa-ti canalizezi energia in alte directii. Ai putea de exemplu sa te focusezi pe realizarea profesionala, ai putea sa faci niste cursuri pentru o anumita meserie apoi sa te anagajezi si sa incerci sa avansezi. Ai putea de asemenea sa inveti o limba straina, sa-ti sporesti cultura generala, aptitudinile, sa lucrezi la sufletul, atitudinea si fizicul tau.

| Danny28 a răspuns:

N-am avut relatii si nici nu vreau. In ziua de azi exista doar iubire pentru bani si statut social. Fara astea nu se uita nici naiba la tine. Imi este bine si singur.

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Pune pe tiktok o postare cu poza ta in care scrii că îți cauți iubita, și o sa vezi că îți vei găsi, profilul sa nu îl ai făcut pe privat. Succes!

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Sunt solo dar nu mă dau bătut și pe tiktok incerc sa combin fete laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Numai ratații își cauta "iubite" pe aceste platforme. În viata reala nu ești în stare sa abordezi?

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Caut peste tot nu doar acolo, și aici, oriunde. E greu sa îmi mai caut acum că m-au rupt păcănelele, mi-a agravat anxietatea care era oricum horror și imposibil de tratat

| raMLesS a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Daca vrei sa-ti faci o prietena tine minte un lucru, o femeie o sa vrea intotdeauna sa se combine cu un barbat mai bun decat ea, asadar ce ai tu si ea nu are? Scapa de rahat-urile astea, lucreaza la fizic, la aspect, la venitul financiar, si dupa o sa stea altfel treaba.

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Pune ma o poza cu tine sa vedem

| SamsungElectronics explică (pentru DonEnnioSalieri):

Cu vorbe de astea cum ai spus nu am să pun nici o data o poză cu mine, dacă ziceai mai frumos atunci puneam, în *** mea, și cine ești sa ma iei cu ma, veniți de treaba da.

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Vere mai degeaba un dus cu apa rece poate asa te mai calesti si tu… ai avut atatea intrebari pe acest subiect, asta e obsesie mergi la psihiatru sa iti dea tratament, daca nu asculti ce zic altii cu par alb in cap….