| clau_3037 a întrebat:

Ce anseamna libidou? va multumesc

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pofta, apetit, dorinta de satisfacere a nevoilor sexuale.

5 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Dorinta de satisfacere a instinctului sexual. Energia care stimuleaza impulsul sexual, aspectul psihic al acestui impuls.

| Swabia a răspuns:

Termen folosit de psihanalişti pentru dorinţa satisfacerii instinctului sexual!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce este dar atata timp cat are femeia sper sa fie mare laughing)))))))))))))))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pofta de sex

| lucyone89l a răspuns:

DISFUNCTIILE SEXUALE LA FEMEI (DISFUNCTII ALE LIBIDOULUI, ALE EXCITARII SI ORGASMULUI, DURERI LA CONTACT SEXUAL)