| EhceruAnele a întrebat:

Ce as putea face daca eu m-am despartit citva timp deja de prietenul meu, insa totusi il mai iubesc ft tare, nu stiu este dragoste sau deja deprindere insa nu pot sa fiu linistita atunci cind el nu e alaturi, insa ne-am despartit de aceea ca El in fata prietenilor ma injoseste permanent, insa cind suntem singuri asa ceva niciodata nu s-a intimplat...Ce pot face?

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cauta in inima ta adevaratul sens al sentimentelor pe care ti le nutreste. Daca e dragoste, totul se rezolva. Daca e atasament sau obisnuinta, cu timpul vor disparea. Cat despre comportamentul lui fata de tine in prezenta prietenilor nu e in regula. Daca va impacati, sa ai o discutie serioasa pe tema asta cu el. Nu ii permite sa te umileasca.Nu e drept

| Încrucişătorul a răspuns:

Nu merita.
Te face sa te simti ca ultimu' om de fata cu fârtaţii vostri/tai si inca vrei sa te impaci cu el?
Revino-ti fato!

| neutrino a răspuns:

Iubesti un marlan.

| bebe1123 a răspuns:

Pei eu ti-as spune sa te impaci cu el pentru ca il iubesti este dragoste nu atasament! Funda te rog :X

| alexsmyley a răspuns:

Eu zic sa-l lasi si sa cauti un alt baiat.Din punctul meu de vedere un baiat care isi injoseste prietena e un mare nenorocit, nu merita sa il iubesti, totul depinde de tine ce vrei sa faci cu viata ta

| EhceruAnele explică:

Pai el in fata prietenilor permanent ma injoseste m-am saturat sa rabd...