| alisa201921 a întrebat:

Ce aș putea face dacă soțul meu este dependent de filme porno? Asteapta doar sa rămână acasa singur sa se uite și sa se masturbeze … Discuții am avut multe și fără niciun folos! Ne afectează viața de cuplu și cea sexuală. As înțelege dacă as fi o femeie care nu vrea niciodată, însă eu nu-l refuz absolut niciodată. El nu recunoaște ca are o problema, dar acest lucru ma face sa-mi pierd încrederea in mine.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Chemi un specialist in IT si-l rogi sa paroleze computerul si laptopul din casa, ca sa blocheze site-urile pornografice.

In orice caz, cred ca este remea sa aveti o discutie serioasa si sa-l trimiti la psihiatru fiindca are o problema pe care nu-i capabils a o recunoasca, care va afectaeza viata sexuala si evidnet, relatia de cuplu.
Daca nu intelege sub nici o forma, atunci poate este bine sa-i spui ca veri sa divortezi, sa vedem daca te va lua in serios.

| alisa201921 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc. Am încercat eu, i-am "blocat " PH însă altele nu pot?

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Simplu îl lași singur de tot, de ce îți complici viața aiurea? Multe femei sunt prosti eu nu as sta după un bărbat sunt atâția cate te ar trata că pe o regina

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest lucru ma face sa-mi pierd încrederea in mine.
De ce? Ar trebui să îți pierzi încrederea în el, nu în tine.

| alisa201921 explică (pentru sadrian46):

Pentru că simt ca poate eu fac ceva gresit și problema este în mine. cu toate sa fac câte ceva diferit.

| mihai69 a răspuns:

Filmează-te în scene fierbinți și trimite-i clipurile. Măcar așa o să știi că se masturbează privindu-te tot pe tine.

| doctorandus a răspuns:

Uita-te impreuna cu el. Asta e singura solutie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbeste cu el sa mergeti la un terapeut care se ocupa de relatii si sex.

| relian a răspuns:

Poate tu nu faci ce vrea el, nu-i dai cei dau alea in fanteziile lui laughing asa ca discuta cu el si dai si tu de toate, asa sigur nu o sai mai trebuiasca.
Ai spus ca faci si tu ceva acolo laughing asta ar fi o alta cauza, poate ca tu vreo odata pe luna, el vrea in fiecare zi, cu alte cuvinte, nu va potriviti, asa ca omu cauta in alte parti.

Deci ai putea sa nu fii buna pentru el, dar asta trebuie sa fi vazut inainte de a te marita.
Ai avut discutii cu el despre ce anume? Sa nu se mai uite la filme, aia da laughing Eu Zic baga ceva discutii despre ce vrea el, intreaba ce vrea, cit vrea, de cate ori etc, apoi stii despre tine ce vrei, cit vrei, ala o sa fie raspunsu.

| alisa201921 explică (pentru relian):

Am avut discuții nu doar despre filmele porno, ci și despre ce spui tu. Dacă el vrea o data pe zi, pai eu vreau de mai multe ori. Eu schimb pozițiile, nu el. Deci sunt mai deschisă in relația noastră sexuală decât el. El zice ca nu i-ar plăcea jucării sexuale, însă la filme cu acele jucării se uita.

| relian a răspuns (pentru alisa201921):

Aha, deci individu nu prea este curios de real, sau de tine. Ai intrebat, e ceva ce nu-i place la tine? Uneori is chestii de nepotrivire si in ce priveste sculele ce le folositi laughing

Daca esti ok si aici, atunci nu ramane decat sa il schimbi, cauta altul care te vrea, care prefera e tine in loc de filme.
Cam asta ar fi singura rezolvare, sa divortezi si sa il lasi in lumea lui. Oricum situatia nu se va imbunatati, pe masura ce timpul trece, o sa fie din ce in ce mai rau, asa ca e mai bine sa iti cauti pe altul din timp.

Terapii si alte povesti, nu o sa ajute, nu are cum.Tu fa cum crezi, dar cindva undeva tot aici o sa ajungi, adica sa il lasi, doar ca iti vei da seama ca tiai irosit destui ani cu unu ce nu merita.

| alisa201921 explică (pentru relian):

Îl întreb întodeauna dacă îl deranjeaza ceva la mine, dar la fel îmi zice ca ultima dată și nu o mai face

| relian a răspuns (pentru alisa201921):

Ce sa zic, asta e, fiecare cu ce alege, tu ai ales sa te mariti cu el, asa ca este alegerea ta, oricum nu o sa rezolvi nimic, nu exista leacuri minune, sau sa iti spuna cineva ceva, apoi tu sa faci si gata s-a rezolvat.

Fiecare om are caracterul lui, banui ca nu v-ati casatorit de mult timp, cam asa se intampla cand alergi repede sa te mariti, fara sa cunosti mai bine parteneru.
Apar chestii ce nu le stiai, tocmai ca nu il cunoasti.Pe aici doar sa stai si tu la birfa, sa iti spui offu si cam aia e tot.
Citi ani ai, ca idee si de cit timp sinteti impreuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeți la terapie de cuplu. Un psihoterapeut îi poate vindeca dependența.

| Jus7t a răspuns:

Amuzant, nu e ca si cum nu are telefon.

https://fightthenewdrug.org/......-marriage/

https://fightthenewdrug.org/why-porn-can-be-difficult-to-quit/

https://fightthenewdrug.org/get-the-facts/

Citeste de pe site-ul asta, da-i si lui linkul, poate ajuta sa intelega mai multe.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Divorțul este unica soluție pentru dependența soțului, ținând cont că l-ai împins spre astfel de filme prin comportamentul tău și prin problemele medicale pe care le ai. Probleme care vă împiedică să aveți o viață normală de cuplu.
Sau mergeți la un cabinet de planificare familială și cereți ajutorul psihologului de acolo.
Altceva nu este de făcut.
Divorț sau psiholog.

| suntserios a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Intro intrebare vrei bati biciclistii, aici o acuzi pe femeie de ceva ce nu a facut si nu ar trebui sa fie acuzata vreodata... sigur nu ai ceva probleme?

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru suntserios):

Probleme cred că ai dumneata. Nu citi printre rânduri. Deschide profilul doamnei și citește toate întrebările pe care le-a pus și pe urmă scrie!

| alisa201921 explică (pentru ValentinMihai78):

El nu își asumă ca are o problemă. Însă pe mine chiar ma deranjeaza. Probabil înainte de divorț singura soluție care îmi mai rămâne este o terapie de cuplu. Mulțumesc pentru răspuns.

| alisa201921 explică (pentru ValentinMihai78):

Nu am probleme medicale. Sufăr de hipocondrie, într-adevăr. Doar ma doare capul iar eu deja cred ca mâine mor. Însă asta nu înseamnă ca sunt bolnava happy. Am și răspuns la întrebări spunând ca mi se pare mie ca as avea ceva. Din spusele unui psiholog poate de asta și am dificultăți, pentru că ma autosabotez

| pufulescu0o a răspuns:

Uita-te impreuna cu el la acele filme si intreaba-l ce ii place mai exact acolo. Vreo pozitie, vreo situatie, felul cum e imbracata vreuna?

| alisa201921 explică (pentru pufulescu0o):

Pot sa spun ca o apreciază in mod special pe o rusoaică cu multă celulita. M-am uitat și eu din curiozitate pentru ca încă cred ca poate totuși problema este in mine happy. Iar când am văzut pur și simplu mai mult m-am enervat. Sâni lăsați, multă celulita, nici o lenjerie sexi, și nimic special. Ea pe spate și atat. De asta nici nu înțeleg de ce te-ai uita la așa ceva. Ok, înțeleg, exista niște femei foarte sexy care chiar Mi-ar da ceva de gândit. Dar in cazul dat ce as putea face? Sa mănânc mult pana fac celulita?

| pufulescu0o a răspuns (pentru alisa201921):

Rusoaica? Poate este blonda... vopseste-te si tu blonda! O face intr-o anume pozitie? Geme cumva? Cauta sa copiezi chestiile astea.

| alisa201921 explică (pentru pufulescu0o):

Nu este nici blondă și nici nu face prea multă treaba big grin

| GeorgeCazan a răspuns:

Asta e o problemă pe care tot cu el trebuie sa o discuți. Crezi că dacă expui pe forum o astfel de problemă, problema va dispărea?
În mod clar nu. Totuși, se pare ca el are in apariția sexual mai mare decât tine și încearcă sa "stingă" focul cu masturbare și filme porno. În acest caz sa fi mulțumită că face acest lucru și ca nu are amante. Tot cu el trebuie sa ai discutii.

| alisa201921 explică (pentru GeorgeCazan):

Eu vreau întotdeauna, niciodată nu spun nu. Mereu sunt deschisă din punct de vedere sexual. Sex avem de mai multe ori pe zi. Deci nu cred ca este problema in mine. Am postat aici pentru ca clar am discutat de foarte multe ori cu el. El îmi spune ca este ultima data, dar nimic nu se schimba

| DomnulPoliticos a răspuns:

De unde ai poza de profil

| alisa201921 explică (pentru DomnulPoliticos):

De pe Pinterest.

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru alisa201921):

Te rog imi spui cum se numesc genul asta de poze? M-ar ajuta extrem de mult, fac edituri pe yt etc

| alisa201921 explică (pentru DomnulPoliticos):

Eu scriu gen black long hair, și îmi apare. Sau girl long hair.

| DomnulPoliticos a răspuns:

Ii propui să faceți role play cu bondage etc, nu cred că există bărbat căruia sa nu-i placa asta

| Adolf8 a răspuns:

Păi când ajungi să ai o căsnicie, după o vreme simți că parcă nu este cum ți-ai imaginat, că parcă totul este mereu la fel nimic nou. Mulți nu înțelegi ideea de căsnicie, înseamnă să vă maturizați împreună, să construiți împreună. Faceți mereu lucruri noi împreună, visați și trăiți bine. Viata este scurtă. Mereu comunicați, este cel mai important. ( ps parere mea, nu sunt căsătorit însă asa cred eu că este bine sa fim fericiți oricum am alege. ( prea mulți răutăcioși) ignorăi.

| shookdazed a răspuns:

Sotul tau este dependent de porno dintr-o anumita cauza, te-ai gandit oare care ar putea fi aceea?
Cel mai bine ar sa ai o discutie cu el si sa il intrebi de ce face acest lucru, poate nu este satisfacut in viata sexuala sau poate are cine stie ce fantezii bine nu extreme ca acolo e chiar nebunie.
Multi barbati fac acest lucru cand sunt nefericiti in viata de cuplu si eu am facut asta fiind cu o fata insa ea ura pur si simplu sexul numai cand pronuntam cuvantul incepea cearta si incepea sa planga de-aia am ramas si singur...

| alisa201921 explică (pentru shookdazed):

Eu am vorbit de foarte multe ori, l-am întrebat însă el a spus ca totul este bine. Sexul este zilnic, chiar de mai multe ori pe zi. Eu mereu îmi doresc, adică lipsește doar in perioada aia a lunii. Mereu îmi cumpăr lenjerii cât mai sexy, jucării … chestii ce ar putea face "acțiunea " mai interesanta. Însă totuși nu e destul

| IntrebareDeRahat a răspuns:

Spune-i să că e păcatul malahiei și e rău