| ALM2000RO a întrebat:

Vi se pare normal ca un pensionar la aproape 70 de ani să se masturbeze la filme p0rno zilnic (de cel puțin odată pe zi, uneori și mai des)?
Am aflat întâmplător de cazul unui prieten de familie (cunoscut și prieten mai vechi de-al lui tata) și m-a șocat (i-am umblat în telefon când mai vine în vizită să facă masaj tatei și mamei la spate și la tălpi - și spunându-i că mă interesează să caut ceva important pentru niște discuții. am găsit căutări xxx zilnice, după ce am văzut istoricul, iar pensionarul în cauză habar n-are că știu despre asta, vă dați seama că nu i-am spus nimic)!
Cum naiba să mai ai chef de labă când te paște moartea azi-mâine?!?
Și cum naiba mai are un bărbat la vârsta aia erecție?!?
Trebuie să precizez că îi singur de vreo 20 de ani, căsătorit n-a fost niciodată și nici copii n-are, dar a fost mare fustangiu în tinerețe - cel puțin din spusele lui -, însă bănuiesc că n-o mai făcut sex de peste 15 ani dacă nu chiar de 20, are și diverse probleme de sănătate și e tot pe la doctori de un timp, o trecut și prin diverse operații, îi urât, știrb de arcada superioară a dinților și destul de greu de cap (chiar dacă îi un om de treabă și serios, foarte cultivat, glumeț și a fost inginer chimist - iar fiind inginer, ca tata, a lucrat la o firmă cu tata mai demult și așa s-au împrietenit).
Deci nici dracu n-ar mai face sex cu el la cum arată în prezent prietenul nostru de familie, mai ales că are pensie foarte mică și nici n-ar avea bani să meargă la prostituate, abia supraviețuiește cu 2000 de lei pensie.
Dar am rămas mască să descopăr căutări porno zilnice, ba chiar de mai multe ori pe zi.
(Apropo, m-a șocat și să descopăr că la vârsta lui are și Instagram și TikTok (și folosește foarte bine internetul pentru lucruri importante) și aplicații de dating, că de Facebook nu mai zic că e oricum demodat și destui bătrâni au!)
Și acum ca și comparație, eu sunt băiat de 23 de ani și deși în prezent m-am lăsat de labă definitiv (de peste 3 luni n-am mai dat deloc și nici n-o voi mai face), până pe la 21 de ani mi-am dat abia la 2-3 zile de la 15 ani. Apoi la 7-10 zile din 2021 până în septembrie anul ăsta, când m-am lăsat.
Tocmai asta mă șochează că eu la vârsta mea nu mi-am dat niciodată laba zilnic și ăsta la 70 (face 70 parcă la anul prin martie, e mai mare ca tata) are poftă / nevoie / dorință / chef (ziceți-i cum vreți) să și-o dea zilnic!
Și încă are fetishuri multe și diverse, că de o lună a venit în medie de 2 ori pe săptămână să le facă masaj alor mei și să mai discutăm și am avut deci timp să mă tot uit în telefonul lui și să-i caut în istoric fără să bănuiască nimic (am ajuns să îi spun că vreau să caut info despre istorie și geografie ca să avem ce discuta - vă ziceam că e foarte elevat și eu de asemenea discut multe subiecte cu el când vine - că sunt și eu foarte citit și la fel și ai mei), am noroc că nu și-a pus parolă la telefon laughing)
Eu știam că producția de spermă scade considerabil odată cu înaintarea în vârstă (ca și libidoul)...deci cum naiba și-o dă odată sau de mai multe ori pe zi?!? Mai are ce ejacula la vârsta lui așa de des?
Sper că mă puteți lămuri cum stă treaba și sper să-mi puteți răspunde la fiecare întrebare.
De asemenea, aș fi curios să știu dacă și voi cunoașteți cazuri reale de bătrâni (bărbați și eventual și femei - de ce nu?) care se masturbează la filme xxx sau care chiar au o viață sexuală activă (atât cât poate fi ea după o vârstă...). Eventual dacă știți de membri ai familiei în situația asta, de exemplu bunici sau unchi și mătuși.
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!
- Mircea -

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Da.
2. Cu talent.
3. Da.
4. Da.

| doctorandus a răspuns:

Esti obsedat sexual, de fapt obsedat de puritatea sexuala.

| Mosotti a răspuns:

Mi se pare normal, daca omul are pofta si excitatie la 70 de ani de ce nu?
Ce treaba are ca o sa moara peste 10-15 ani? Ca daca e sanatos bate 85 lejer.
Sau si daca moare dupa 1 an? Ce treaba are? Omul isi traieste clipa.

Nu conteaza ce fac altii si ca nu mai fac la 70 ani, omu are testosteronul sus, asa ca nu ii scade libidoul sau o fi scazut putin fata de inainte.
Deci e f simplu.

Nu ti-ai facut tu zilnic, dar asta nu inseamna ca si el sa fie la fel, ala are mai mult testo decat tine la tinerete.
Si bravo lui ca-s traieste viata, nu e ceva rau.
Te miri ca si cum a facut infractiuni sau ceva rau.

Nu stiu ce ai ramas asa socat, e barbat, nu... fleasca cum sunt unii si la 30 de ani care se sperie de mmasturbare zicand ca face rau, ca alte prostii din astea.
Si daca nu mai face sex vreuna cu el, face asa si e f bine pentru el.
Normal ca nu mai face, ca la varstele alea nici femeile nici barbatii nu mai arata atractiv.
Faza ca are pensie mica nu conteaza. Nu mai atrage fizic, cum nici el n-ar mai fi atras de una de 70 de ani.

Unii mai devreme raman fara libidou, altii mult mai tarziu sau deloc.

Si ai mai ramas socat ca e si destept si foloseste Tik Tok si altele in timp ce alti batran se tampesc de tot si nu mai invata nimic.
Uite ca exista si oameni de oameni, nu ramoliti pleostiti.

De ex la niste azile de batrani din Frankfurt s-au gasit vibratoare la femei de 80-85 de ani! Asa ca 70 e parfum.
Conteaza nivelul de hormoni, nu neaparat varsta, ca aia dau libidoul si erectia.
Baga tu testo la unu de 70 ani care nu mai are libido si erectie sa vezi dupa aia ce face ala.

| dullcat a răspuns:

Si eu am ramas masca despre cum ai judecat un om pe care presupun ca trebuia sa-l ajuti, despre ce face si ce nu face in intimitatea lui, in ditamai textul.

| Mosotti a răspuns (pentru dullcat):

Mi se pare normal ce face omu, se simte bine, nu conteaza varsta.
Omu nostru se mira pentru ca nu are el libido pentru zilnic, si se mira cum ala la 70 are, pai ala...are, e mai totat testosteronic.
Cu ce sa-l ajute? Omu e bine mersi.

| relian a răspuns:

Barbatul, normal poate avea erectie toata viata, nu spune nicaeri ca daca esti batrin gata esti terminat sexual.
Afla ca americani si la 80 de ani fac sex, nu spun eu, spun cei care lucreaza la farmacie, am o prietena care lucreaza la farmacie si ea mi-a spus ca vin batrini sa isi ia viagra saptaminal, cand au ei programata partida de sex, adica in weekend laughing
Asa ca unia le merge scula si asa fara ajutor, la altii mai trebuie si ceva ajutor, depinde de fiecare cea mostenit si pe cine.

Faptul ca prietenul asta al vostru se uita la fime ce spui, aia nu arata ca si-o freaca cum crezi tu laughing asta e doar in mintea ta.

Spui ca esti citit, dar nu se prea vede asta.Ori citesti doar carti de povesti nemuritoare, caz in care te inteleg.
Daca mai ai si citi ani spui, ar fi trebuie sa inveti si la scoala anatomia omului, organele reproducatoare si tot cei legat de, ar fi trebuie sa stii ca un barbat produce sperma toata viata, spre deosebire de femei, care fac ovule un anume numar de ani.

In loc sa te mire ceva, mai bine cata si citeste si ceva folositor, ca pe viitor sa nu mai te miri aiurea si sa mai cazi si de altceva in ochi altora.
Mai simplu spus sa nu te faci de ****,laughing asa cum e cazul si pe aici, tu singur vii si intrebi chestii ce le stie si un sugar in ziua de azi.Ai internet, foloseste-l sa afli si chestii folositoare sau informatii de unu singur.

| alina2k18 a răspuns:

''să se masturbeze la filme p0rno zilnic (de cel puțin odată pe zi, uneori și mai des)?''
Ai stat langa churu lui de stii de cate ori face l@ba?
Esti mai obsedat de laba lui decat e el laughing
Poate omu se uita si el de curiozitatewinking
Fix tie iti lasa telefonul sa ii umbli tu, zici ca nu toata lumea are un smartphone in ziua de azi laughing

''când mai vine în vizită să facă masaj tatei și mamei la spate și la tălpi''
ce harneala laughing ala abia isi taraie b@sinile si venea sa maseze femei pe spate laughing)))))

| Xox0 a răspuns:

Sincer, cu toata nesimtirea voi spune ca, credeam ca toti barbatii fac asta, adica ce face mosul laughing) Nu de alta dar mai toti pe care ii am in viata mea au un libido crescut. Te felicit totusi ca esti cum esti si prin asta mi-ai schimbat parerea puternic proptita-n minte.

| Anonimboy111 a răspuns:

Mare drama ca se uita un om la xxx, ca si cum tu n ai facut o.