| suoaree a întrebat:

Ce ati alege dintre familie si pers iubita >:?

Răspuns Câştigător
| Sim0 a răspuns:

Hmm, daca imi puneai intrebarea asta la 15-16 ani sigur alegeam familia. Dar acum la aproape 20 de ani as alege persoana iubita. Parintii vor avea mereu un loc important in viata mea, doar ca si eu trebuie sa-mi intemeiez propria familie nu sa fug mereu la mama si la tata. :]

11 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Si de ce tu ai fost aleasa ca membra intr-o familie daca iti vin idei pe urma? Cata indolenta si superficialitate in mintea pustilor din ziua de azi nu am mai vazut! De catre un secol incoace. Niciodata lacrimile tale nu vor fi scuipate de familie si nici ura ta nu se va transforma in iubire fata de "el". Familia te protejeaza indiferent de e soare, vant, furtuna! Iubitul te protejeaza la fel de bine doar cand esti in pat cu el. In fine, nu am chef sa dau azi difinitii si sinonime cuvintelor. Banuiesc ca ai google daca ai TPU. Nu indrazni sa pui la indoiala iubirea de parinti fata de iubirea partenerului. Decat daca ai 30 de ani. Dar tu nu ai nici in h. Grea-i viata cand trebuie sa iei decizii nu? Eu zic ca, daca parintii nu te-au educat, mai treci pe la scoala, poate te educa ei cu ce le-o mai ramas parintilor. Imi pare rau, dar nu am rabdare la intrebari idioate fara sa le rasplatesc cu aceeasi moneda. Considera ca ti-am dat un galben.

| suoaree explică (pentru Analytical):

Am intrebat doar de curioasawinking

| sicatrica a răspuns (pentru suoaree):

Normal este sa nu trebuiasca sa ai de ales: Familia are rolul ei si trebuie ca si aceasta alaturi de tine sa constate ca persoana iubita este o persoana care te va face fericita. Atunci nu mai ai dc sa alegi intre cele doua directii (familia si iubitul)

| DeeaMarry a răspuns:

Am avut de ales intre familie si persoana iubita. Le-am ales pe amandoua!
Nimic nu e imposibil daca iti doresti cu adevaratwinking.

| adelolyta a răspuns:

Pai... pers iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei familia. Persoanele iubite(aici intra si familia si iubitul) nu trebuie sa te forteze sa alegi. Ai grija...de multe ori iubitii/iubitele nu sunt ceea ce par. Depinde si ce varsta ai. Daca ai mai putin de 18(ceea ce cred) alege familia.

| SakonSIUkon a răspuns:

Nici unu..singuratic e stilul meu.

| NotToday a răspuns:

Familia si persoana iubita.

| cristiano2000 a răspuns:

Greu de zis...nimeni nu mi-a pus intrebarea asta niciodata. Dupa parerea mea daca vei alege persoana iubita famili nu iti va mi fi alaturi, iar cu persoana iubita te poti certa oricand. Daca vei alege familia din acel moment sti ca iti vor fi alaturi si la bine si la rau. Pana la urma trebui sa le alegi pe amadoua sau daca nu alegi familia. Aceasta e parerea mea, daca vrei mai asteapta pareribig grinbig grin

| VladY2000 a răspuns:

Ambele din pacate.

| Ileana_Sanda_Szucs_1961 a răspuns:

Raspunsul se cere gandit si nu este universal valabil, depinde de situatia in care ne aflam. Poate ca exista doar 2 drumuri "asortate"cu intrebarea:1.Cand ai incredere in discernamantul tau, in increderea pe care o ai in persoana iubita.2.Cand oscilezi si nu esti hotarat, cand esti dezarmat ca cei dragi se opun iubirii tale. Oare ei nu au incredere in alegerea ta? Oare sunt posesivi? Oare? Eu, la 52 de ani, as stii ce vreau, as lasa sa treaca un an, doi si as avea curajul propriei vieti.Mai bine singura, decat in casa cu un parinte posesiv, parinte care isi va dezvolta posesivitatea si asupra hartiei igienice, pe care o folosesc.La o anume varsta, cred ca trebuie sa stim ce alegem, nu"?