| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Ce boala are acel tip de barbat care se excita doar atunci cand este batut de femeie si chiar ii place?

7 răspunsuri:
| Iluminni a răspuns:

Este masochist

| Celcestietot a răspuns:

Ala nu mai este barbat, este sac de box laughing!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil, intrebarea ta se refera la peroanele sado-masochiste.
SADOMASOCHÍSMUL este o forma de perversiune sexuala prin care cei 2 parteneri de sex, reusesc sa simta/obtina atat starile de placere cat si cele de satisfactie sexuala prin durerea indurata cat si provocata prin actiuni de agresivitate care sunt indreptate atat impotriva partenerului cat si impotriva propriei persoane. Sadomasochismul reprezinta relatie prin care in mod sistematic intotdeauna se ajunge in situatia in care unul dintre parteneri isi exprima dorinta sexuala prin supunere si rabdare (maso­chism), iar celalalt si-o satisface prin dominare si producerea senatiei de durere (sadism).

| mihai69 a răspuns:

Nu e o boală, e doar o așa-zisă "deviație sexuală".
Se cheamă *masochism*.

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In BDSM nu e neaparat vorba de durere, poate fi vorba de umilire sau control.

| Sofer a răspuns:

Bdsm. laughing și nu as numi asta boala. Fiecare are câte o placere întunecată laughing

| Drolja a răspuns:

Decât dacă nu-și ia bătaie de la vreo rusniacă de 2 metri, e anorexic sau slab cu duhul.