| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca este iubirea?

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iubirea nu are definitie, iubirea se simte, iubirea se daruie!

| valy a răspuns:

Cel mai frumos sentiment

| cristina a răspuns:

cel mai frumos lucru atunci cand o ai
dupa ce o pierzi... oribil

| marla a răspuns:

Ceva superficial pana in momentul cand o cunosti cu adevarat

| Gabitsza a răspuns:

Iubirea este un sentiment placut care vine din adancul inimii chiar daca vrei chiar daca nu...
Este cel mai frumos lucru care se poate intampla cuiva
Daca pierzi iubirea pierzi o parte din tine

| AdY a răspuns:

Toti vor crede diferit. Pentru fiecare iubirea este diferita si vina la un timp iferit. Raspuns concret la asa intrebare nu este.

| emma_6707 a răspuns:

O mare minciuna, nimic concret care e total alt ceva chiar si pentru un cuplu, ambii parteneri vazand iubirea ca pe alt ceva, si ce este de fapt? o miciuna, o amagirebig grin este alimentata de un sentiment frumos, care in timp se poate schimba sau chiar disparea.
si este valabil in toate tipurile de iubire

| Smoke_7892 a răspuns:

Stiu ca iubirea apare atunci cand te astepti cel mai putin! atunci cand iubesti totul este mai frumos mai colorat...si mai stiu ca este posibil sa te indragostesti de persoana cu care ai cele mai putine lucruri in comun... aaa dabig grin si mai stiu ca poate trece luni pana sa-ti dai seama ca iubesti o persoana.nu o urastistraight face

cam atat stiu despre iubirehappy cam atat am aflathappy

| eko a răspuns:

IUBIREA este ceea ce grezi tu ca este!

| versavia a răspuns:

Este totul intr-o familie, ca copil iti iubesti parinti mama e mereu acolo, cand iese tata pe usa plangi, parinti iti dau viata din iubire si pentru ca te-au dorit. Mama sta langa tine cand esti bolnav, nefericit, cand plangi bratele mamei te consoleaza. Iubirea e atunci cand primesti sentimentul din adancul sufletului si sti ca orice ar fi vei fi iubit mereu in primul rand de parinti cei care iti vor da iubirea tot restul vieti pentru ca din iubire te-ai nascut.

| Ela_8933 a răspuns:

Definitia iubirii
In DEX iubirea este definitã cam asa: faptul de a se iubi, sentiment de dragoste pentru o persoanã de sex opus, relatie de dragoste; sentiment de afectiune pentru cineva.
Pentru fiecare om inseamnã ceva, fiecare om are o definitie proprie pentru acest cuvant.
Orice poveste de dragoste trebuie "gustatã" din plin indiferent unde o afli: intr-o carte, intr-un film, intr-o poezie, intr-un cantec iar cel mai bine e cand o gãsesti in realitate. In acest timp pare ca e mai convenabil sa iti cunosti interesul si sa ai grija de binele tau. Nu e chiar asa…nu banii aduc fericirea, nici luxul, nici celebritatea. Iubirea are multe sensuri, insa le vei gasi numai daca vei cauta adanc in sufletul tau.

| galcionak a răspuns:

Fiecare din noi pentru acest cuvint are informatie diferita eu cred iubirea este un sentiment ce nu se pote3 descri i. iubirea trebu sa o simtesticu inma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un sentiment care vine exact cind nu vrei si se sfirseste in suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e ceva ce nu se poate descrie in cuvinte.ci doar in sentimente!
sa fii iubita:*

| Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0 a răspuns:

Am pus intrebarea aceasta pentru a vedea ce este pentru fiecare iubierea.
Fundita o primeste cel ce ma impresioneaza cel mai mult.
Pana acum raspunsul care m-a impresionat este e lu' Louis Vuitton

| Matsurakis a răspuns:

Este o reactie chimica intre doua persoane compatibile...sau cine stie happy